Futsal Czchów – 14 kolejka: Udany rewanż w cieniu żałoby

363 0

W dniu 15 lutego 2012 roku piłkarska rodzina ligi futsalowej w Czchowie uszczupliła się o jednego zawodnika. Tego dnia odszedł na zawsze piłkarz czołowej drużyny tej ligi, Leszek Gołąb. Ś.P. Leszek miał zaledwie 39 lat i występował również na trawiastych boiskach w barwach drużyny z Ujanowic.

Każde spotkanie 14 kolejki ligi w Czchowie poprzedzone zostało minutą ciszy ku Jego pamięci.

W ramach tej kolejki, w grupie drużyn walczących o zwycięstwo w tych rozgrywkach, Lindo Team zrewanżowało się swym rywalom za porażkę z pierwszej rundy 1:5. Spotkanie to miało podobny przebieg jak to z 11 kolejki, tylko że tym razem to Lindo w końcówce wykazało się większą skutecznością i grając z kontry wypunktowało swojego rywala. W szybkich akcjach najlepiej spisywał się Paweł Kusiak, który nie dość, że zdobył najwięcej goli w tym meczu to popisywał się bardzo efektownymi zagraniami. Spotkanie to kosztowało oba zespoły sporo nerwów, a jeszcze przy stanie 2:1, zwłaszcza w szeregach Lindo niejednokrotnie dochodziło do ostrej wymiany zdań pomiędzy piłkarzami. Wszystko wyjaśniła jednak bramka na 3:1, która miała decydujące znaczenie dla losów tego pojedynku.

W ostatnim spotkaniu tego dnia Joga Bonito tylko zremisowała z Tropiciem Zakliczyn 5:5. Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów z obu stron. W pierwszych 5 minutach padło aż 5 goli i większość była efektem precyzyjnych uderzeń z dystansu. Niespodziewanie to zajmujący 6 miejsce Tropic Zakliczyn prowadził, a gdy mniej więcej w połowie tej części gry zdobył kolejnego gola zapachniało dużą sensacją. Gracze Jogi, którzy tego dnia przystąpili do gry w zaledwie pięcioosobowym składzie nie zrazili się takim obrotem sprawy i ruszyli do odrabiania strat. Jeszcze przed przerwą Jarosław Górka potężną bombą z rzutu wolnego zmniejszył dystans, a w drugiej połowie to piłkarze Jogi rozgrywając dwie skuteczne akcje wyszli na prowadzenie 5:4. Ostatnie słowo należało jednak do Zakliczyna, którzy po równie atomowym strzale z rzutu wolnego zawodnika z numerem siódmym doprowadzili w ostatniej chwili do wyrównania.

W grupie zespołów z miejsc 7-13 rozegrano trzy spotkania. Grim Bud dość niespodziewanie bardzo wysoko pokonał Młodą Gwardie a Piast Czchów kontynuuje swoją dobrą passę z zeszłego tygodnia, tym razem remisując z Bezimiennymi. Kolejnym wygranym z tej grupy okazał się Bemaks, który pokonał Diabły Południa 3:1. Zawodnicy Bemaksu prowadzili w tym meczu już 3:0 i dość łatwo uporali się ze swymi rywalami. Ogólnie spotkanie to nie stało na wysokim poziomie, dużo było w nim niedokładność, nie wykorzystanych sytuacji sam na sam oraz mało skutecznych rozegrań futbolówki.

Wyniki 14 kolejki spotkań czchowskiej ligi futsalu, 17 luty 2012r:

Grim-Bud 9:2 Młoda Gwardia
Piast Czchów 4:4 Bezimienni
Bemaks 3:1 Diabły Południa
Lindo Team 6:1 Olimpique
Joga Bonito 5:5 Tropic Zakliczyn

Tabela: (kolejno miejsce, nazwa drużyny, ilość meczy, zwycięstwa, remisy, porażki, stosunek bramek, bilans bramkowy, ilość punktów)

1 Joga Bonito 13 11 1 1 75:32 43 34
2 Lindo Team 13 10 0 2 68:27 41 33
3 TS Kikut 12 10 0 2 85:51 34 30
4 KS Bilsko 12 9 0 3 73:41 32 27
5 Olimpique 13 9 0 4 59:52 7 27
6 Tropic Zakliczyn 13 7 1 5 80:52 28 22

7 Młoda Gwardia 13 4 1 8 66:68 2 13
8 Bemaks 14 4 1 9 32:58 -26 13