II BLF. Po 16. kolejce, czyli kto awansuje obok Widmatu?

412 0

Najważniejszym wydarzeniem kolejki był pojedynek Widmatu z AutoGeoTestem. Mecz zapowiadany był jako starcie dwóch najlepszych ekip sezonu. Faworyta rozgrywek – Widmatu z rewelacją drugiej części sezonu – AGT. Dla lidera II ligi była to również sposobność do zrewanżowania się wiśniczanom za prestiżową porażkę w turnieju E-delikatesy Cup.

Początek spotkania przyniósł trzęsienie ziemi pod bramką Widmatu. Później miało być jeszcze ciekawiej. Po zaledwie trzech minutach gry AGT prowadził już 2-0. Prezentował się do tego co najmniej przyzwoicie i w połączeniu z poważnymi brakami kadrowymi Widmatu (brak zawodników rezerwowych), wydawało się, że losy spotkania zostały już przesądzone. W jak wielkim byliśmy błędzie wyprowadził nas Trzósło, który strzelił szybko bramkę kontaktową. Przed przerwą obie drużyny zdobyły jeszcze po jednej bramce i do przerwy mieliśmy jednobramkową przewagę AGT.

Uczciwie przyznamy, że spodziewaliśmy się, że brak jakichkolwiek rezerw w kadrze Widmatu odbije się na jego poczynaniach w ostatnich minutach spotkania. Według naszej prognozy AGT miał pokonać swoich rywali fizycznie. Po raz kolejny potwierdziło się jednak, że na piłce, a zwłaszcza na piłce halowej, znamy się tak samo dobrze jak na uprawie buraków cukrowych. Czyli w ogóle.

Jeszcze do mniej więcej 30 minuty gra była wyrównana. Akcja jednych spotykała się z natychmiastową reakcją drugich. Ostatnie 10 minut, to jednak już dominacja Widmatu, który grał bardzo efektywnie. Konsekwentnie czekał na okazje do kontrataków, a gdy już nadarzyła się ku temu sposobność, stwarzał duże zagrożenie pod bramką przeciwnika. Przełomowe okazały się minuty 32-34, kiedy to Widmat zdobył aż trzy bramki.

Porażka z Widmatem może mieć duże, obok prestiżowego, znaczenie dla AGT. Miast wykorzystać sytuację i umocnić się na drugim miejscu w tabeli, drużyna spadła na czwarte miejsce w tabeli. W następnej kolejce AGT zagra mecz o wszystko z Wandalami. Jeżeli przegra – może przegrać sezon.

Wspomniani Gandale po porażce sprzed dwóch tygodni z Widmatem potwierdzają, że będą jednak liczyli się w walce o awans do I ligi. Na dwie serie spotkań przed końcem rozgrywek rozbili aż 7-2 Semper Fidelis, którego wyprzedzają o jeden punkt.

Fatalna bessa Sempersów nie musi przekreślić ich szans na promocję do ligi wyżej. Wobec bezpośredniego pojedynku dwóch największych rywali – Gandali i AGT, mogą skupić się na pojedynku z przedostatnim w tabeli No Name. Jeżeli wygrają (co nie jest do końca pewne –zważywszy na fakt, że w ostatnich trzech meczach nie zdobyli punktu przy bilansie bramkowym 6-14) wrócą do gry o awans (w ostatniej kolejce zagrają z … AGT).

Chyba zbyt późno zaczął punktować Aquer. Dobrą formę z turnieju E-delikatesy Cup potwierdził zwycięstwem nad No Name. Niby ma szanse na zajęcie chociażby trzeciego miejsca (baraże), ale realnie patrząc są to, są już one wyłącznie teoretyczne.

Na dole bez zmian. Outsider mimo ambitnej gry w drugiej połowie, przegrał z Rakietami (z którymi zagrają wkrótce zaległy mecz). Przedostatni Beznazwowcy, jak już wspomnieliśmy, gładko i wysoko przegrali z Aquerem. W spotkaniu zespołów środka tabeli, Elektrospec pokonał 6-2 Bestconnect. Do przerwy prowadził Elektrospec 1-0. Na wyrównanie trzeba było czekać do 24 minuty. Chwilę później, w ciągu zaledwie 180 sekund Bestconnect stracił aż cztery bramki, co ostatecznie przesądziło o losach meczu.