Koszykówka. Młodziczki MOSiR Bochnia w ćwierćfinale MP

441 0

W turnieju uczestniczyły 4 najlepsze zespoły ligi i były to (według zajętych miejsc):
1 UKS Żak Nowy Sącz
2 TS Wisła Kraków
3 UKS Koszyce/PM Tarnów
4 MOSiR Bochnia

Dla bocheńskiego zespołu najważniejszym meczem było spotkanie z zespołem UKS Koszyce/PM Tarnów, ponieważ po zakończeniu ligi mieliśmy tyle samo punktów, co zespół z Koszyc. O naszym czwartym miejscu decydował gorszy bilans punktów (w Bochni wygraliśmy trzema punktami, w Tarnowie przegraliśmy piętnastoma).

Mecz z Tarnowem był bardzo dobrym spotkaniem w wykonaniu obu drużyn. W początkowej fazie meczu niewielką przewagę miał zespół z Koszyc. Po drugiej kwarcie to nasze zawodniczki prowadziły różnicą nawet 20 punktów. Niestety w trzeciej i czwartej kwarcie zagraliśmy słabiej i nierówno, co doprowadziło do emocjonującej końcówki meczu. Spotkanie zakończyło się remisem 76:76. W pięciominutowej dogrywce lepsze okazały się koszykarki z Koszyc, wygrywając 15:10 i cały mecz 91:86. W kwartach: I 23:18, II 9:28, III 22:20, IV 22:10. Dogrywka 15:10.

Punkty dla naszego zespołu zdobyły: Agnieszka Lekka 25 punktów, Anna Marczyk 17, Edyta Migdał 17, Dominika Dziwota 8, Magdalena Żelichowska 7, Justyna Bajda 2, Karolina Brzegowa 2, Joanna Piwowarczyk 2, Natalia Zaleńska 2.

Mecze z UKS Żak Nowy Sącz i Wisłą Kraków nie miały już dla nas tak dużego znaczenia. Obydwa zespoły są dzisiaj zdecydowanie najlepsze w województwie.

Wyniki:
UKS Żak Nowy Sącz – MOSiR Bochnia 86:48
TS Wisła Kraków – MOSiR Bochnia 61:38

Cztery najlepsze drużyny w/w z makroregionu wezmą udział w rozgrywkach centralnych. Nasz zespół w dniach 13-15.04.2012r. rozegra Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodziczek w Gdańsku.

Drużyna MOSiR Bochnia na turnieju w Nowym Sączu wystąpiła w składzie:Justyna Bajda, Karolina Bojan, Karolina Brzegowa, Dominika Dziwota, Kamila Gajek, katarzyna Jawień, Agnieszka Lekka, Anna Marczyk, Edyta Migdał, Joanna Piwowarczyk, Gabriela Śliwczyńska, Natalia Zaleńska, Aleksandra Zelek, Magdalena Żelichowska.