A-klasa Brzesko. Raz na wozie, raz pod wozem

387 0

Wydarzeniem kolejki, tak tak – wydarzeniem, jest przebudzenie lidera z Gnojnika, który po pierwszych 45 minutach meczu z Iskrą wskazywał jeszcze na formę budzącego się z zimowego snu niedźwiedzia. Iskra niespodziewanie radziła sobie bardzo przywoicie, ba była zespołem lepszym, dlatego też bramka z 29 minuty nie był dziełem przypadku.

Po przerwie gospodarze, choć też nie od razu, zaprezentowali zdecydowanie lepszą postawę, czego efektem były aż cztery bramki. Pierwsza padła po rzucie karnym skutecznie egzekwowanym przez Ulasa. Bohaterem meczu był jednak Łukasz Hajduga – autor hat – tricka, którego ustrzelił w odstępie zaledwie ośmiu minut. Po zeszłotygodniowej, niespodziewanej porażce z Arkadią w Olszynach, zespół z Gnojnika chyba w końcu „odpalił”, jednak prawdziwa wartość tego zespołu poznamy już za kilka dni podczas meczu z Orłem Stróże.

Orzeł, podobnie jak Pagen w rundzie wiosennej zaliczył bolesną inaugurację (z Iskrą), którą to sobie odbił z nawiązką w Grabnie. Rozmiary zwycięstwa Orła, a dokładniej porażki Spółdzielca są dla nas dużym zaskoczeniem. Tym bardziej, że obie drużyny niemal sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli, a w pierwszej kolejce zespół Michała Jarząba rozbił w pył Sokoła Maszkienice.

Póki co najlepsze wrażenie robią trzy zespoły: LKS Uszew, Korona Niedzielska oraz Victoria Bielcza. Pierwszy z wymienionych, pod wodza nowego szkoleniowca – Marcina Manelskiego, zanotował bardzo obiecujące otwarcie notując dwa pewne zwycięstwa : 6-0 z outsiderem ze Złotej oraz 3-2 ze Strażakiem. Póki co terminarz sprzyja LKS-owi. W następnej kolejce zagra z kolejnym zespołem z dołu tabeli – Pogórzem Gwoździec.

Korona ma z kolei na koncie wice lidera z Mikołajowic w pierwszej kolejce oraz ligowego średniaka (podobnie jak Korona) – Olimpię Bucze. Oba spotkania zakończyły się jednobramkowym (odpowiednio 3-2 i 2-1) zwycięstwem Korony.

Mecz Victorii z Arkadią zasługuje na specjalne wyróżnienie. Padło w nim pięć goli, a spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w doliczonym czasie gry. Do rzeczy. Jako pierwsi bramkę zdobyli bielczanie w 15 minucie. Wyrównanie padło kwadrans później. Po godzinie gry, Victoria straciła kolejna bramkę. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego (bramkarz gości skuteczną interwencję opłacił kontuzją uniemożliwiającą mu kontynuowanie zawodów). Takie wydarzenie zazwyczaj jest punktem krytycznym dla zespołu, który nie potrafi wykorzystać swoich sytuacji. Tym razem jednak piłkarze Victorii pokazali hart ducha i w doliczonym czasie gry zdobyli dwie bramki dające trzy punkty.

Tradycyjnie, nie żebyśmy mówili to złośliwie, nie zostaliśmy zaskoczeni wynikami Temidy. W pierwszym meczu wiosny przegrała bardzo wysoko z Uszwią, w drugiej poniosła porażkę z Dunajcem. Równiez bez punktów są: Pogórze – co nas juz trochę dziwi oraz Sokół – co nas dziwi niezmiernie.