Sport szkolny. Siatkarki z Łapczycy czwarte w Krzeszowicach

436 0

W zmaganiach sportowych o tytuł mistrza rejonu wielickiego wzięły udział gimnazjalistki z: Racławic, Wieliczki, Krzeszowic, Proszowic i Łapczycy, które rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 25pkt. i ewentualny tie-break do 15pkt.

Pierwsze spotkanie drużyna prowadzona przez Ewę Kasperską rozegrała z Gimnazjum z Racławic, wygrywając w setach 2:1. Kolejny pojedynek, z uczennicami z Proszowic, był bardzo wyrównany, jednak brak koncentracji w końcówce drugiego seta sprawił, że zespół z Łapczycy przegrał 0:2.

Po krótkiej przerwie dziewczęta stawiły czoła reprezentantkom powiatu wielickiego. Jednak mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z Wieliczki. Najtrudniejszym przeciwnikiem okazały się gospodynie zawodów, które pokonały nasz zespół 2:0.

Pomimo trzech porażek i wygranego tylko jednego meczu, postawa naszych siatkarek jest godna naśladowania. Dzielnie, z duchem sportowca, walczyły o każdy punkt w secie i wspierały się do ostatnich chwil meczu. Dziewczęta zaprezentowały dużą ambicję i mimo różnicy w umiejętnościach poszczególnych drużyn mecze mogły się podobać. Zajmując czwarte miejsce w rejonie zasłużyły na ogromna brawa i uznanie – relacjonuje Piotr Lizak.

Dziewczęta wystąpiła w składzie: Kinga Tynka – kapitan, Karolina Migdał, Katarzyna Tynka, Joanna Ból, Monika Lisak, Sylwia Wojas, Paulina Kmiecik, Iwona Gwoździkowska, Anna Rejduch i Angelika Bednarz.