III liga: Niespodzianka w Nowym Wiśniczu

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Wierna Małogoszcz = 0:4 (0:3)

bramki: Malinowski 6′, Kowalski 23′, Ostrowski 37′, 68′ – karny

sędziował: Fudala (Brzesko)

widzów: 100

Szreniawa: Mastalerz – Kopyść (55′ Witek), Pasionek, Sane, Czajka – Kozieł (83′ Piech), Pietras, Stokłosa (83′ Dunaj), Tarasek – Keshi (55′ Serafin), Batko

Wierna: Mierzwa – Krzeszowski (79′ Dudek), Merreiros, Pastuszka, Foksa – Ostrowski, Pawłowski, Kita, Kowalski, Miernik (83′ Augustyn) – Malinowski (82′ Pałgan)

O wyniku tego spotkania zadecydowała pierwsza połowa, w której goście z Małogoszcza wykazali się wręcz rewelacyjną skutecznością. Już w 6 minucie trafił do siatki Malinowski, który wykorzystując błąd Karamo Sane nie zmarnował sytuacji sam na sam. Drugiego gola w 23 minucie zaliczył na swoje konto Kowalski, udanie zamykając akcję prawą flanką Ostrowskiego. Trzecią bramkę zapisał po stronie Wiernej – Ostrowski, wykańczając dokładne podanie Malinowskiego.

Szreniawa w pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie stworzyła żadnej stuprocentowej sytuacji.

Po przerwie wiśniczanie zagrali dużo lepiej. Zwłaszcza w pierwszych fragmentach tej części gry nie mieli problemów z wypracowanie sytuacji podbramkowych, a ich ofensywna gra naprawdę mogła przypaść do gustu. Co z tego jednak jak kolejnych okazji nie wykorzystali Sane (trafił w poprzeczkę), dwukrotnie Witek, Batko (sam na sam) i Kozieł. Swojej szansy nie zmarnowali natomiast goście, którzy po faulu Sane na Kowalskim skutecznie egzekwowali rzut karny (konkretnie Ostrowski). Dodatkowo, rozgrywając słabe spotkania stoper Wiśnicza, został za to przewinienie ukarany czerwoną kartką.

Szreniawa, grając w 10 bardzo ambitnie dążyła do zdobycia honorowego gola, a najbliżej trafienia był w 78 minucie Serafin.

Przegrana 0:4 była najwyższą porażką wiśniczan na własnym boisku od prawie trzech lat (w IV lidze 0:5 z Lubaniem) i dodatkowo spowodowała, że Szreniawa straciła prowadzenie w III lidze. Nowym liderem został Poprad Muszyna, który wygrał w Suchedniowie 1:0.