V liga. Sensacja w Wojniczu. Rozstrzelani Czarni i Piast

477 0

Najwięcej bramek w 20 kolejce padło w meczach z udziałem zespołów z powiatu bocheńskiego. O ile druzyna GKS mogła pochwalić się wynikiem 7-0 nad słabym Piastem, o tyle Czarni Kobyle o wyjeździe na mecz z Zorzą powinni zapomieć jak najszybciej.

Czarni udali się na mecz w dwunastkę. Problemy kadrowe zespołu Krystiana Steca są jednak niczym wobec katastrofalnego braku koncentracji w pierwszych minutach meczu z Zorzą. Już po 8 minutach losy meczu zostały rozstrzygnięte. Co ciekawe , w bramce gości, w miejsce nieobecnego Jarosława Starca, wystąpił nominalny stoper – Jarosław Opałka, który ponoć rozwiązał problem z brakiem rezerwowego golkipera.

Zespół z Drwini podobnie jak Zorza rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Już w 2 minucie gola strzelił z karnego Leśniak, zaś obrońca gości – Socha – za wybronienie ręką strzału zmierzającego do bramki został ukarany czerwona kartką. Zwycięstwo nad Piastem przerwało serię trzech porażek zespołu Mariusza Krzywdy.

GKS 7-0 Piast

GKS:
Kielan, Cygan, Krokosz, Mikler, Tabor, Bienias (46 Tomala), Kordeusz ( 46 Grotek), Śliwa Ł., Kołodziej, Siudak, Leśniak.
Piast: Gumuła, Dudziński, Flasiński, Mielec, Socha, Wnęk, Sobczyk, Boka,Głowacki, Sacha, Musiał.

Bramki: Leśniak 2′, 11′, Kołodziej 16′, Cygan 42′, Tabor 45′, Siudak 57′.

Zorza 7-1 Czarni

Bramki: Kobyłecki 5′, Zegar 7′,31′, 60′ Kapustka 8′, 24′, Kordzikowski – Borowiec 32′

Formy na wiosnę nie może złapać Sokół Borzęcin. W pięciu meczach podopieczni Marka Małysy zdobyli zaledwie cztery punkty, strzelili 3, a strzacili aż 9 goli, z czego trzy w meczu z coraz lepiej spisującą się Tarnovią (już 9 punktów na wiosnę).

Sokół 0-3 Tarnovia
Bramki: samobójcza 30′, Gała 75′, Przydział 79′.

Do sensacji doszło w Wojniczu, gdzie lider rozgrywek – Olimpia przegrała z ligowym outsiderem i to aż 0-3. Porażka ta z jednej strony komplikuje ambitne plany Olimpii (awans do IV ligi), z drugiej jednak daje nadzieję Łukovii na utrzymanie w lidze.

Olimpia 0-3 Łukovia

Olimpia: Michałek – Biernacki, Lądwik, J.Malisz, Fryś (85’M.Malisz) – Kusion (70’K.Migoń), Ocłoń, Nowak, Sikorski – Cieśla, Duda (45’Kuboń)
Bramki: Czosnyka, Frączek, Rzeszutko

Orzeł Dębno, podobnie jak Czarni i Sokół może pochwalić się tej wisony tylko czterema ugranymi „oczkami”. Tym razem dębnianie ulegli rozpędzonemu MLKS Żabno (co było do przewidzenia analizując poczynania obu zespołów w ostatnich tygodniach). Drużyna Grzegorza Trytki dzięki 13 zdobytym w ostatnich pięciu meczach punktom, traci już tylko 6 punktów do lidera.

Orzeł Dębno – MLKS Żabno

Orzeł: Gurgul, Gruszka, Gurgul, Zydroń, Wolnik, Płaneta (65′ Witek), Łazarz, Gicala (80′ Hebda), Stolarz (60′ Kumorek), Ślusarczyk (70′ Drużkowski), Bernady
Bramka dla dębnian: Bernady

Bez większego wysiłku Jadowniczanka pokonała na własnym stadionie Wisłę Szczucin. Zespół z Jadownik wraca chyba na właściwe tory. W dwóch ostatnich meczach drużyna Roberta Sakowicza strzeliła 9, a straciła zaledwie 2 gole. Do Olimpii traci juz tylko dwa punkty.

16.Piast Czchów 16

Źródło: kssokol.futbolowo.pl, http://www.olimpiaw.beep.pl, grobla.net, wkszorza.futbolowo.pl, orzeldebno.futbolowo.pl, 90minut.pl