Brzeska A-klasa: Faworyci nie zawodzą

425 0

Pewnie kroczący po mistrzostwo Pagen Gnojnik rozbił aż 7:0 ekipę Kłosa Łysa Góra. Hat trickami popisali się Jarosław Ulas i Łukasz Hajduga a jedno trafienie dołożył Mateusz Konstanty. Dla Kłosa była to druga porażka z rzędu i drugi mecz z kolei w którym nie potrafili zdobyć choćby jednego gola.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tej kolejki, Orzeł Stróże nie sprostał u siebie Victorii Bielcza przegrywając 1:2. Już w pierwszych minutach spotkania goście mogli wyjść na prowadzenie, jednak nie udało im się wykorzystać rzutu karnego. Mimo że to gospodarze praktycznie przez większość meczu prowadzili grę, to Vicoria wyszła na prowadzenie, kiedy to bramkę zdobył Bartłomiej Kądziołka.

Drużynie ze Stróży stan meczu udało się wyrównać dopiero w 70 minucie po trafieniu Grzegorza Mleczko jednak już 11 minut później ponownie Bartłomiej Kądziołka wyprowadził swoją Victorię na prowadzenie którego nie oddali już do samego końca. Zespół Karola Jurka utrzymuje więc ośmiopunktową stratę do drużyny Pagenu.

Tempa nie zwalnia IVA Iwkowa, która dość gładko pokonała na wyjeździe Koronę Niedzieliska. Już po pierwszej połowie wynik brzmiał 0:2. W drugich 45-ciu minutach przyjezdni dołożyli jeszcze jedno trafienie i zainkasowali kolejne trzy oczka.

Czwarte kolejne zwycięstwo odniósł Strażak Mokrzyska który pewnie pokonał bardzo słabo spisujący się w rundzie wiosennej Sokół Maszkienice. Tomasz Rogóż, trener drużyny z Mokrzysk który do niedawna jeszcze prowadził ekipę Sokoła perfekcyjnie rozpracował swoich byłych podopiecznych- jego drużyna zwyciężyła 3:0.
Znowu skutecznością zaimponowali gracze uszewskiego LKSu. Tym razem aż 6 bramek zaaplikowali Iskrze Łęki.

Gracze Pogórza Gwoździec nieuchronnie zmierzają ku spadkowi z Brzeskiej A-klasy. Dzisiaj nie sprostali na własnym stadionie Olimpii Bucze przegrywając aż 2:7 i tym samym już w siódmej z rzędu serii spotkań w tym sezonie musieli uznać wyższość rywala.

Dunajec Mikołajowice nie sprawił niemiłej niespodzianki swoim fanom i pewnie wygrał 2:0 w Olszynach z tamtejszą Arkadią.

Drużyna Temidy Złota, która już chyba pogodziła się z faktem iż w przyszłym sezonie będzie walczyć o punkty w niższej klasie rozgrywkowej i ulgała u siebie Spółdzielcy Grabno 1:4.