V liga. Derby Tarnowa dla Iskry, Olimpia wygrywa w Kobylu

Mecze sobotnie:

Czarni Kobyle 1-3 Olimpia Wojnicz
Tarnovia 0-1 Iskra Tarnów
LUKS Skrzyszów 3-4 Wisła Szczucin

Emocjonujący mecz zobaczyli kibice w Kobylu. Czarni, mimo, że przegrali 1-3 postawili trudne warunki liderowi z Wojnicza. Goście przewazali niemal przez całe spotkanie – zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji na zdobycie bramki. Świetnie jednak w bramce Czarnych zagrał Kolarz, któremu w sukurs przychodziło boiskowe szczęście. Od 30 minuty podopieczni Krystiana Steca zmuszeni byli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce kaczmarczyka (napastnik gości – Kusion wychodził na czystą pozycję). W 40 minucie padła pierwsza bramka dla Olimpii. Sznajder wpadł z piłką w pole karne zwiódł Cholewę i Steca i z kilku metrów strzelił obok interweniującego Kolarza. Wynik podwyższył w 52 minucie Ocłoń, który wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem Czarnych.

Była to najbardziej kontrowersyjna sytuacja tego spotkania. Gospodarze ostro protestowali przeciwko uznaniu bramki, domagając się odgwizdania spalonego. Sędzia boczny mógł rozwiać wszelkie wątpliwości wskazując zawodnika gospodarzy, który był na spalonym – niestety – nie był w stanie tego uczynić. Główny z kolei nie miał zamiaru zmieniać swojej decyzji, ucinając wszelkie protesty groźbą ukarania żółtą kartką.

W 80 minucie bramkę kontaktową strzelił Kamyczek. Czarni próbowali pójść za ciosem i prawie udałoby im się to, jednak nie wykorzystali rzutu karnego podyktowanego za faul Michałka na Tobiaszu. Minutę później Olimpia podwyższyła na 3-1 wykorzystując błąd obrony i bramkarza gospodarzy.

Czarni: Kolarz – Stec P. , Cholewa, Kaczmarczyk – Borowiec, Kalinowski (Stachoń 75’ ), Stec K., Smęda, Banat – kamyczek, Tobiasz.

Olimpia: Michałek – Marciniec, Malisz, Lądwik, Kuboń – K.Migoń (75’Sikorski), Fryś, Cieśla, Kusion (60’Nowak), – Ocłoń (65’Biernacki), Sznajder (80′ Duda).

Tarnovia przegrała mecz derbowy z Iskrą 0-1. Jedyną bramkę meczu zdobył Gajda w 51 minucie meczu. Dzięki temu zwycięstwu Iskra ma już 26 punktów i przeskoczyła w tabeli Czarnych Kobyle. Dla Tarnovii jest to trzecia na wiosnę porażka na własnych śmieciach.

Tarnovia: Pawel Jankowski – Piotr Jankowski (75 Ryguła), Gucwa (65 Pawłowski), Kociara, Bodura – Kordela, Mikoś, Zaucha, Barczak (65 Wałek), Gała – Dydyk (82 Niedojadło).

Iskra: Kasprzyk – Brożek (15′ Kozioł), J.Żak, M.Gajda, D.Żak – Okołowicz, Domagała, Padło, Syrowy (10′ Szponder), R.Gajda – Schab (86′ Szułakiewicz).

W Skrzyszowie spotkały się dwie drużyny, które potrzebują ligowych punktów jak tlenu. Żadnej z drużyn – LUKS ani Wisły Szczucin remis w tym spotkaniu nie urządzał. Po bardzo emocjonujacym meczu wygrali goście 3-4. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Już w 1 minucie na 1-0 strzelił Lis, w 40 wyrównał Furgał. Do szatni z jednobramkowym prowadzeniem schodzili jednak gospodarze po bramce Proszowskiego. Druga połowa należała jednak do przyjezdnych , którzy pomiędzy 55 a 70 minutą meczu strzelili aż trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się: Kołton, Trójniak i Rusek. Bramkę kontaktową w 85 minucie meczu strzelił jeszcze Kołbasiuk, ale na więcej gospodarzy nie było już stać. Wisła po zwycięstwie nad LUKS umocniła się w środku ligowej tabeli, gospodarze mają zeledwie 18 punktów i dwa punkty przewagi nad ostatnimi Piastem i Orłem.

Skrzyszów: Kwater – Baran, Barchan, Witek (46’ Babiarz), Depukat – Nowak (70’ Kotapka), Brzuchacz, Lis, Proszowski – Budzik (46’ Kołbasiuk), Proszowski.

Wisła: Pochroń – Miklasiński (55’ Trójniak), Będkowski, Nytko, Kołton – Furgał, Łabuz, Lechowicz, Urban (46’ Giza) – Kołton, Rusek.