V liga wchodzi na ostatnią prostą

269 0

Porażka Czarnych z Wisłą Szczucin może skończyć się dla drużyny z Kobyla katastrofalnie. Na zaledwie trzy kolejki przed końcem rozgrywek, podopieczni Krystiana Steca ulegli w meczu, który musieli wygrać, aby bez większych nerwów oczekiwać ostatecznych ligowych rozstrzygnięć. Do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzili już 3-1. Pierwszym jednak symptomem, że o punkty będzie niezwykle ciężko była czerwona kartka, pokazana już po gwizdku kończącym pierwszą odsłonę, dla Mariusza Banata – autora bramki i dwóch asyst. Druga połowę goście rozpoczęli z animuszem. W efekcie, już w 49 minucie gola kontaktowego zdobył Lechowicz, a po niespełna godzinie gry był już remis po bramce Milkasińskiego. Chwilę później wiadome już było, że walczący o utrzymanie gospodarze będą mieli ogromne problemy, aby utrzymać choćby remis. Za drugą żółtą kartkę z boiska został usunięty kolejny zawodnik Czarnych – Mateusz Kruczek. Goście od tego momentu już bezapelacyjnie panowali na boisku strzelając drużynie z Kobyla kolejne dwie bramki.

W derbach powiatu brzeskiego Sokół zremisował 1-1 z liderem z Jadownik. Czy strata punktów w Łękach może skomplikować awans drużynie Roberta Sakowicza? Przed nią mecze z zespołami z Tarnowa oraz z „czerwoną latarnią” z Czchowa. Wystarczy, że zdobędzie w nich sześć punktów, a w przyszłym sezonie grać będzie w IV lidze.

Z problemami, ale jednak poradziła sobie z Orłem Dębno drużyna Olimpii Wojnicz. Podopieczni Jacka Ćwika dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy doprowadzili do wyrównania (bramki Frysia dla Olimpii i Gicali dla Orła). Już pierwsze minuty drugiej odsłony meczu przyniosły kolejną bramkę dla gospodarzy, której autem był Ocłoń. Wynik na kwadrans przed zakończeniem zawodów podwyższył Sikorski. Goście gola kontaktowego zdobyli dopiero w samej końcówce meczu – zbyt późno, aby móc liczyć na choćby 1 punkt.