Brzeska A-klasa: Znamy wicemistrza

363 0

Pojedynek w Iwkowej mógł się podobać. Obydwie ekipy narzuciły sobie szaleńcze tempo, które utrzymywały aż do ostatniej minuty meczu. Wynik spotkania otworzyli gracze z Uszwi, a konkretnie Płachta, który strzałem głową z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Niedługo potem swoją fantastyczną indywidualną akcję wykończył Urbańczyk i było już 1:1. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej części pojedynku. Drugie 45 minut świetnie rozpoczęli iwkowianie, kiedy to Kowalski z nabliższej odległości wepchnął piłkę do bramki. Gracze Manelskiego nie złożyli broni i zaliczyli trafienie wyrównujące autorstwa Barana. Remis nie zadowalał gospodarzy i po frontalnych atakach strzelili gola na 3:2. Zdobywcą bramki był Repetowski. Ostatecznie drużyna z Iwkowej musiała zadowolić się jednym punktem, ponieważ na dziesięć minut przed końcem meczu arbiter podyktował rzut karny dla przyjezdnych, który na bramkę zamienił Kukla.

Jak się jednak okazało, zdobyty przez uszwian jeden punkt dał im tytuł wicemistrzowski, ponieważ zespół Dunajca Mikołajowice który rywalizował z Uszewskim LKSem o miano drugiej najlepszej drużyny tego cyklu rozgrywkowego, przegrał w Grabnie ze Spółdzielcą 3:2. Tym samym przewaga punktowa Uszwi nad drużyną z Mikołajowic wzrosła do czterech oczek.

Po dwóch niezbyt udanych dla siebie meczach, zespół Olimpii Bucze dzisiaj wynagrodził swoim fanom te niepowodzenia gromiąc Sokół Maszkienice aż 6:0.

Strażak Mokrzyska już szósty raz z rzędu może sobie dopisać 3 oczka do swojego dorobku punktowego. Podopieczni Tomasza Rogóża pokonali na własnym boisku Pagen Gnojnik 1:0.

Dopiero ostatnia kolejka wyłoni drugą drużynę, która w sezonie 2012/2013 będzie występować w niższej klasie rozgrywkowej. Rywalizujące ze sobą o to „miano” zespoły Arkadii Olszyny i Pogórza Gwoździec zwyciężyły w swoich spotkaniach. Arkadia pokonała 3:2 Orła Stróże, a ekipa Pogórza 5:2 Iskrę Łęki.

W pozostałych meczach Korona Niedzieliska zwyciężyła na własnym stadionie Kłosa Łysa Góra 2:0, a Temida Złota uległa Victorii Bielcza 0:3.