Puszcza i Okocimski w kolejnej rundzie Pucharu Polski

366 0

Okocimski po ciężkim pojedynku pokonał drugoligową Resovię 3-2. Zwycięstwo podopiecznym Krzysztofa Łętochy zapewnił strzał Łukasza Zaniewskiego w 95 minucie meczu.

W pierwszej połowie dominowali piłkarze beniaminka I ligi. Już w 5 minucie bramkę, po błędzie bramkarza gospodarzy – Pietryki, strzelił Łukasz Smółka. Niestety kilka minut później napastnik gości musiał opuścić murawę z podejrzeniem kontuzji kolana. Jeszcze do przerwy brzeszczanie mogli kilkukrotnie podwyższyć rezultat, jednak w decydujących momentach zabrakło precyzji w oddawaniu strzałów Tomaszowi Ogarowi oraz Wojciechowi Wojcieszyńskiemu.

Po przerwie lepsi byli gospodarze, którzy byli o krok od wyrzucenia za burtę rozgrywek – brzeszczan. W 51 minucie po kombinacyjnej akcji Juszkiewicza i Krawczyka bramkę strzelił Ogrodnik. Na 8 minut przed końcem spotkania bramkę na 2-1strzelił Krawczyk. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, bramkę wyrównującą strzelił głową nowo pozyskany przez Okocimskiego – Przemysław Bella. Obrońca wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Wojcieszyńskiego.

W dogrywce obie drużyny miały swoje szanse na odniesienie zwycięstwa. Jednak to Okocimski, dzięki akcji również nowego w zespole Łętochy – Zaniewskiego (zmienił kontuzjowanego Ogara), zapewnił sobie dalsza grę w Pucharze Tysiąca Drużyn.

Podobnie jak w Okocimskim, tak i w Puszczy zadebiutowali nowo pozyskani zawodnicy. W bramce niepołomiczan stał Krystian Stępniowski, zaś w obronie zagrał Leszek Tarasek. Zawodnikiem meczu został Mateusz Cholewiak, który zdobył dwa gole oraz miał duży udział przy bramce samobójczej Króliczka.

O sukcesie Puszczy, która do przerwy remisowała z trzecioligowcem, zadecydowało pierwsze 10 minut gry po przerwie. Dopiero na kilka minut przed końcem meczu gola na 2-4 strzelił dla gospodarzy Mateusz Majsner.

Polonia Łaziska Górne 2-4 (1-1) Puszcza Niepołomice

Bramki: Kaszok 13’, Majsner 83’ – Cholewiak 4’, 64’, Moskwik 56’, Króliczek 61’ s.
żółte kartki: Króliczek – Kałat

Polonia: Gocyk – Majsner, Króliczek, Kaszok, Suda – Rybak, Rączka, Mużyłowski (67’ M. Majsner), Sieradzki (64’Zając) – Kaczmarczyk (86’Wawrzyczek), Mieszczak.

Puszcza: Stępniowski – Zontek, Księżyc, Tarasek, Janik – Kałat, Strózik, Nowak, Cholewiak (69’ Lizak), Olszak (62’Paul) – Moskwik (77’ Balawender).

Resovia 2-3 pd. Okocimski KS Brzesko (0-1, 2-2)

Bramki: Ogrodnik 51’, Krawczyk 81’ – Smółka 5’, Bella 90’, Zaniewski 95’
żółte kartki: Nikanowycz, Domoń, Bogacz, Dziedzic – Jacek, Litwiniuk, Wojcieszyński, Urbański.

Resovia: Pietryka – Kozubek, Domoń, Bogacz, Szkolnik – Ogrodnik, Nikanowycz, Brągiel (46’ Juszkiewicz), Frankiewicz (108’ Dziedzic), Kwiek – Hajduk (46’ Krawczyk).

Okocimski KS: Kozioł – Bella, Urbański, Jacek, Wieczorek – Litwiniuk, Baliga, Wojcieszyński, Szałęga – Trznadel (70’Darmochwał), Smółka (12’ Ogar; 83’ Zaniewski).