Olimpiada Młodzieży: Złoto i brąz brzeszczan w boksie

477 0

Jakub Dal w drodze po swój złoty medal i tytuł Mistrza Kraju Kadetów w wadze 60 kg pokonał czterech rywali, w tym w finale murowanego faworyta całych zmagań. Oprócz medalu i tytuły zawodnik uhonorowany został mianem Najlepszego Zawodnika Małopolski.

Mikołaj Karpień wywalczył brązowy medal w wadze 46 kg, ulegając rywalowi w drugim pojedynku.

Oprócz wymienionej dwój wyróżnił się również Patryk Domińczyk za swoją wspaniałą postawę sportową.

Wymieniona wyżej trójka zdobyła dla BKB Magic Boxing Brzesko prowadzonego przez Edmunda Kubisiaka w sumie 18 punktów rankingowych, co pozwoliło im w klasyfikacji klubów na zajęcie czwartej pozycji. To oczywiście należy uznać za duży sukces, ponieważ startowało w tej rywalizacji aż 59 zespołów. BKB Magic Boxing Brzesko uhonorowany został tytułem Najlepszego Klubu w Małopolsce w boksie mężczyzn.

Młodzi bokserzy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rywalizowali w Wieliczce.