Brzeska A-klasa: LKS Uszew gromi beniaminka

347 0

Wymieniana w gronie faworytów IVA Iwkowa tylko zremisowała dzisiaj na własnym boisku z Iskrą Łęki. Wynik meczu już w 15 minucie mógł otworzyć zawodnik gości ale nie wykorzystał rzutu karnego. Wedle przysłowia „co się odwlecze to nie uciecze”, zawodnicy Iskry dopięli swego i w 65 minucie wyszli na prowadzenie. Gospodarze jednak nie załamali się i w przeciągu kilku minut zdołali doprowadzić do wyrównania. Żadna z ekip nie zdołała jednak zdobyć trzeciego gola w i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Rezultat ten na pewno nie jest spełnianiem marzeń zawodników z Iwkowej.

Swoich fanów zawiedli zawodnicy Strażaka Mokrzyska. Zawiedli, bo mimo że pojedynek z Pogórzem Gwoździec zakończył się ich zwycięstwem 4:2 to dokonali tego w sposób nieuczciwy. W drużynie z Mokrzysk wystąpił zawodnik który nie został uwzględniony w protokole meczowym, co powoduje że (wedle przepisów) rezultat spotkania zostanie najprawdopodobniej zweryfikowany jako walkower dla drużyny Pogórza. Decyzję w tej sprawie działacze Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku wydadzą w najbliższy piątek.

Niespodzianki nie było w Uszwi, gdzie zawodnicy z Poręby Spytkowskiej nienajlepiej przywitali się z rozgrywkami brzeskiej A-klasy. Uszewski LKS rozgromił beniaminka aż 7:1. Hat trickami popisali się Płachta i Kostecki, a jedno trafienie zanotował Żak. Solidnie wzmocniona ekipa Marcina Manelskiego potwierdza że celem na ten sezon jest oczekiwany od wielu lat awans do ligi okręgowej.
Dużo lepiej spisał się drugi beniaminek- Start 77 Biadoliny Szlacheckie, który bądź co bądź niespodziewanie pokonał w Czchowie Piasta 2:1.

Mimo że Sokół Maszkienice w przedsezonowych meczach kontrolnych nie spisywał się najlepiej, to w pierwszym ligowym meczu zaskoczył i zgarnęł 3 oczka. Zawodnicy których w lipcu przejął grający trener Marek Małysa, zwyciężyli 2:1 Orła Stróże.

Niespodziewanie wysoko swój mecz wygrała Victoria Bielcza. Drużyna która na wiosnę przeżywała kryzys, w sobotę łatwo rozprawiła się z zespołem Spółdzielcy Grabno wygrywając 4:0.
Bez niespodzianki było w Mikołajowicach, gdzie Dunajec 2:0 pokonał Koronę Niedzieliska
Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w Buczu. Tamtejsza Olimpia ograła Kłosa Łysa Góra.