V liga. Sokół Borzęcin już punktuje, Pagen nokautuje

497 0

Za nami pierwszy mecz tej kolejki, Sokół Borzęcin pokonał na własnym obiekcie beniaminka – Ikarem Odporyszów. W drużynie z Borzęcina zadebiutował Michał Leśniak, który przed trzema dniami, jeszcze jako zawodnik GKS Drwinia, skarcił swój nowy klub bramką i asystą. Leśniak pojawił się w dzisiejszym spotkaniu w 46 minucie i zaliczył asystę przy bramce Oleksego. Bohaterem spotkania był Artur Chmura. Obok zdobycia dwóch bramek, z czego pierwsza zdobyta przewrotką z 16. metrów (!), popisał się również asystą przy golu Zawady. Swoją pierwszą asystę zaliczył również Tomasz Rachwalski (przy drugim golu Chmury).

Sokół: Mucek – M. Rędzina, A. Rędzina (75’ Świątek), Gawłowicz, Rachwalski – Oleksy (70’ Zawada), Ciesielski, Klisiewicz, Moneta – Chmura, Zabiegała (46’ Leśniak).

Bramki: Chmura 26’, 60’, Oleksy 55’, Zawada 77’.

Trener Sokoła – Sławomir Zubel: Przez pierwsze 15 minut trwała zażarta walka o dominację na boisku. Ciężko było o wymienność podań. Dopiero po pierwszym kwadransie zyskiwaliśmy coraz większą przewagę. Po czerwonej kartce dla zawodnika gości [niesportowe zachowanie – przyp. M.K.] nasza dominacja była już pełna. Wymienialiśmy wiele podań, stworzyliśmy dużo sytuacji, z których zaledwie cztery wykorzystaliśmy.

Kolejne zwycięstwo odniósł LKS Gnojnik. Podopieczni Arkadiusza Śliwy rozgromili aż 8-1 innego beniaminka – Naprzód Sobolów. Przewaga gospodarzy była bezdyskusyjna. Zarówno pod względem umiejętności czysto piłkarskich jak i cech wolicjonalnych. Dla piłkarzy z z Gnojnika nie było straconych piłek, a każda sytuacja stykowa była powodem do przechwycenia piłki. Gnojniczanie stłamsili rywala fizycznie, zaś różnica w zaawansowaniu taktycznym aż nadto widoczna. W przerwie meczu zapytaliśmy szkoleniowca gospodarzy o co gra jego zespół w tym sezonie – odpowiedział nam: o utrzymanie!

Pagrn Gnojnik 8-1 Naprzód Sobolów

Bramki: Tekiela 13′, Hajduga 26′, 83′, Migacz 38′, 48′, Robak 65′, Ulas 70′, Święch 86′- Kmiecik 82′
Wyjściowe składy:
Pagen: Lis – Stanuszek, Robak Ł., Grzyb, Kulas, Górak, Konstanty, Hajduga, Tekiela, Migacz, Ulas.
Naprzód: Ponisz – Saława, Satoła K., Klejdysz, Trybuła, Wawszczyk, Woźniak, Sotoła T., Solecki, Stańdo, Kmiecik.

Znowu jedną bramką lepsi od rywali okazali się piłkarze GKS Drwinia. Tym razem pokonali na wyjeździe KS Śmigno 1-0. Jedyną bramkę meczu strzelił Kołodziej w 20 minucie spotkania, wykańczając popisową akcję całego zespołu (asysta Cygan). Po spotkaniu trener GKS – Mariusz Krzywda lakonicznie podsumował spotkanie: W pierwszej połowie dominowaliśmy całkowicie na boisku, po przerwie było trochę gorzej. Wynik jak najbardziej sprawiedliwy.

GKS wystąpił w następującym składzie: Kielan – Nowak, Buczek, Krokosz, Stec – Kołodziej (65’ Śliwa), Styczeń, Kordeusz (70’Mikler), Cygan – Tobiasz, Bawół.

To była rzeź. Tak można nazwać kolejne spotkanie w wykonaniu Czarnych Kobyle. Od razu dodajmy, to Czarni byli ofiarą, nie katem. Rzadko się zdarza, bez względu na ligę, aby straty bramkowe liczone były dwoma cyframi. Dzisiaj w Ciężkowicach tak właśnie było. 11-0. Czy Ciężkowianka, z którą Czarni toczyli wyrównane boje w zeszłym sezonie tak bardzo się wzmocniła? Na chwilę obecną Czarni mają 0 punktów i bilans bramkowy 0-18.

Ciężkowianka 11-0 Czarni
Bramki: 1’ D. Szczerba, 18’ A. Szczerba, 20’ D. Szczerba, 55’, 57’ M. Deś, 59’ D. Szczerba, 60’ M. Deś, 62’, 79’, 82’ I. Kapałka, 90’ D. Szczerba.

KS Ciężkowianka- R. Truchan, M. Więcek (46’ M. Nowak) , S. Wężowicz, Ł. Uchwat, D. Banach 62’ M. Stanuch), K. Żaba (46’ T. Kras), I. Kapałka, A. Szczerba (62’ D. Filipowicz), K. Truchan, M. Deś,D. Szczerba
Czarni – P. Śliwa – D. Kukla, M. Kruczek (74’ T. Sopata), K. Stec, A. Borowiec, R. Szczeciński, P. Kokoszka, B. Wazydrąg, M. Kaczmarczyk, D. Smeda, S. Kamyczek