V liga. Polan i Cieżkowianka na czele. Sokół już trzeci

290 0

Przegląd wydarzeń 4. kolejki V ligi zaczynamy od Gnojnika, gdzie miejscowy Pagen podejmował wczoraj Zorzę Zaczarnie. Spotkanie było emocjonującym pojedynkiem, w którym rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatnim kwadransie gry. W pierwszej połowie lekką przewagę mieli gospodarze, tuż po przerwie, przez blisko 20 minut, lepsze wrażenie sprawiali goście. Ostatecznie o zwycięstwie i to dość okazałym zadecydowały stałe fragmenty gry i umiejętność odnalezienia się w nich Tomasza Grzyba, który w odstępie 10 minut skompletował klasycznego hat- tricka. Pomagali mu w tym asystenci: Wawryka (dwukrotnie) oraz Hajduga.

LKS Pagen Gnojnik 3-0 Zorza Zaczarnie
Brami: Grzyb 75′,77′,85′.
Składy:
Pagen: Lis – Stanuszek (80′ Sacha), Wawryka, Robak Ł., Górak, Migacz (85′ Przepiórka), Robak D., Ulas, Grzyb (87′ Święch), Hajduga, Konstanty.
Zorza: Starzec – Foszcz, Nytko, Kordzikowski (46′ Jagiełło), Stelmach – Kobyłecki (80′ Płaczek), Helizanowicz (70′ Pączek), Foszcz , Iwaniec, Gromadzki – Zegar

W Kobylu Czarni liczyli, że w końcu uda im się przerwać czarną (nomen omen) serię wysokich porażek kosztem Dąbrovii. Nic z tego. Porażka 1-7, to kolejny cios dla drużyny Krystiana Steca, która po raz kolejny pokazała, że grać potrafi zaledwie przez godzinę meczu. Im jednak dłużej trwa spotkanie, tym rywale z coraz większą łatwością zwiększają swoje szanse w rywalizacji o tytuł króla strzelców. Po 4 kolejkach Czarni mają rzadko spotykany bilans bramkowy: 3-30.

Nie zwalnia tempa Sokół Borzęcin, co nas jakoś specjalnie nie dziwi. Wzmocnienia jakie poczynił klub w przerwie letniej coraz lepiej zazębiają się, a efektem są wysokie zwycięstwa nad kolejnymi rywalami. W meczu przeciwko Naprzodowi Sobolów, podopieczni Sławomira Zubla strzelili cztery gole tracąc zaledwie jeden. Do przerwy borzęcinianie prowadzili 1-0 po golu Ciesielskiego. Po przerwie kolejnego gola strzelił Leśniak po indywidualnej akcji Chmury. Bramka na 3-0 padła po efektownym rajdzie Rachwalskiego i kolejnym golu Lesniaka. Ostatni gol dla gospodarzy miał miejsce po dokładnym, czterdziestometrowym podaniu Goryczki i wykorzystaniu stuprocentowej sytuacji przez Chmurę.

Sokół 4-1 Naprzód
Bramki: Ciesielski, Leśniak (dwie), Chmura – ?
Skład Sokoła: Mucek – Rędzina M., Gawłowicz, Rędzina A., Rachwalski – Klisiewicz (70′ Knap), Ciesielski (80′ Oleksy), Goryczko, Moneta – Zabiegała (46′ Chmura), Leśniak (85′ Zawada).

Kolejnej, drugiej już ligowej porażki i drugi raz w stosunku 1-2 poniósł GKS Drwinia. Drużyna Mariusza Krzywdy mimo stosunkowo dobrej gry nie wywiozła nawet punktu ze Szczucina. O przegranej zadecydowały indywidualne błędy zawodników, którzy z racji swoich umiejętności takich błędów popełniać nie powinni – powiedział nam po meczu Mariusz Krzywda. Bramkę dla GKS strzelił Bawół, szansę na gola miał również Tobiasz, ale nie wykorzystał dogrania od… Mariusza Krzywdy.

Skład GKS: Kielan (46’Łach) – Mikler (55′ Stec), Nowak, Krokosz, Cygan – Śliwa, Styczeń, Kordeusz (55′ Krzywda), Kołodziej – Bawół, Tobiasz.

Emocji nie zabrakło w Żabnie, gdzie Polan dopiero w drugiej połowie zapewnił sobie komplet punktów po bramkach Dariusza Bałuta oraz Kamila Wróbla. Polan zajmuje już drugie miejsce w tabli, z taką samą ilością punktów co Ciężkowianka.

Ta ostatnia pewnie pokonała na własnym Dunajec Zakliczyn. Pierwszego gola z rzutu wolnego (za faul czerwoną kartkę otrzymał Pyrek) strzelił pozyskany z Tuchovii Łukasz Gierałt. Gościom mimo prób nie udało się wyrównać. W 85 minucie było już po mecz drugą bramkę dla Ciężkowianki strzelił Kapałka i to ona do następnej kolejki będzie zajmować pozycję lidera.

Ciężkowianka 2-0 Dunajec
Bramki: Gierałt 33’, Kapałka 85’
Składy:
Ciężkowianka: Truchan R. – Wężowicz, Więcek, Nowak, Banach, Truchan K (60′ Oleksowicz)., Kwaśny (46′ Kapałka), Żaba (46′ Truchan), Deś, Szczerba D.(80′ Szczerba A.), Gierałt
Dunajec: M. Ludwa, Ł. Stec, Ł. Oświęcimski, M. Kusiak, G. Pyrek, K. Krauze, P. Potok, J. Górka, P. Świerczek, Z. Izworski, J. Tokarczyk.