Brzeska A-klasa: LKS Uszew zwycięża w hicie kolejki. Niespodzianka w Czchowie

299 0

Drużyna z Mikołajowic przed tą serią spotkań walczyła o utrzymanie kontaktu z czołówką, natomiast Uszewski LKS o umocnienie się na pozycji lidera tabeli. Spotkanie nie zaczęło się jednak po myśli Manelskiego, bowiem w 5 minucie jego zespół traci bramkę za sprawą Maleńczuka. Później strzelali już jednak tylko gospodarze. Najpierw w 25 minucie do wyrównania doprowadził Stec a następnie ten sam zawodnik w ostatnich sekundach meczu zdobył gola na wagę trzech punktów. Tym samym LKS Uszew nadal przewodzi ligowej stawce, a Dunajec Mikołajowice wylądował na niższych lokatach w tabeli.

Do niespodzianki doszło w Czchowie. Przed tą kolejką Piast miał zdobyty tylko jeden punkt na swoim koncie. W sobotę ekipa Grzegorza Musiała rozgromiła 5:1 na własnym boisku dużo lepiej spisujący się zespół Olimpii Bucze.

Litości dla swoich rywali nie miała również drużyna Victorii Bielcza, która w Łysej Górze ograła tamtejszego Kłosa aż 5:0.

W kryzysie pogrąża się IVA Iwkowa. Podopieczni Ryszarda Ziecia prowadzili wczoraj na boisku w Rylowej z Koroną Niedzieliska już 2:0. Pod koniec pierwszej połowy sygnał do walki dał Świątek trafiając na 1:2. W drugiej części meczu zespół Korony kompletnie zdominował swoich rywali i zdobył dwie bramki. Bezradna IVA nie zdołała już choćby doprowadzić do wyrównania, wobec czego pełną pulę punktów zainkasowała Korona.
Dotkliwa porażka z LKSem Uszew nie załamała graczy beniaminka z Biadolin Szlacheckich. W sobotnie popołudnie na własnym stadionie zwyciężyli Spółdzielcę Grabno 5:2, choć w 20 minucie meczu wynik brzmiał 2:0 dla przyjezdnych. Hat trickiem popisał się Jakub Ogar.

W pozostałych meczach Sokół Maszkienice nie sprostał na własnym boisku drużynie Pogórza Gwoździec przegrywając 0:3, a Orzeł Stróże pokonał w Porębie Spytkowskiej tamtejszy LKS 3:1.