V liga. Ciężkowianka i Polan dalej niepokonani. Czarni dają pierwszego walkowera

497 0

W sobotę coraz wyższą dyspozycję potwierdziła Dąbrovia, która po pokonaniu przed tygodniem Czarnych 7-1, tym razem rozbiła Zorzę Zaczarnie. Bramki dla Dąbrovii strzelali: Piotr Kot 2, Michał Aksamit 2, Paweł Czupryna i Adam Nowak; dla Zorzy – Marcin Gromadzki.

W derbach Tarnowa kibice zobaczyli aż 6 goli i kolejne zwycięstwo Tarnovii. Drużyna prowadzona przez grającego trenera Tomasza Mikosia pokazała, że problemy organizacyjne klubu nie muszą przeszkadzać. Po pięciu kolejkach Tarnovia ma już 9 punktów. Iskra, która od 57 minuty grała z przewagą jednego zawodnika (czerwona kartka dla Bodury) znowu na tarczy i jak na razie bez ligowego punktu. Bramki strzelali: Marcin Bajorek , Robert Gajda – Paweł Kordela 2, M.Bajorek (sam.) 18, Leszek Bodura.

Tarnovia: Paweł Jankowski – Piotr Jankowski, Kociara, Pabian, Bodura – Barnaś (59 Dydyk), Pawłowski, Mikoś, Możny (70 Wałek), Kordela – Barczak (87 Ryguła)
Iskra: Bielaszka – Guła, Gajda M., Brożek, Lech (77′ Węgrzyn) – Bajorek M., Gajda R.,Bajorek G., Syrowy – Jarmuła, Żelazo

Najciekawiej zapowiadał się mecz w Gnojniku, gdzie rewelacyjnie spisujący się beniaminek podejmował lidera – Polan Żabno. Do przerwy pachniało dużą niespodzianką, bo gospodarze za sprawą samobójczej bramki Macioska prowadzili 1-0. Po przerwie goście potwierdzili swoją pozycję w lidze strzelając trzy gole, których autorami byli: Mosio, Maciosek i Bałut. Była to pierwsza porażka podopiecznych Arkadiusza Śliwy na swoim terenie.

W niedzielę, ostatni w tabeli Czarni mieli pojechać do Zakliczyna szukać pierwszych ligowych punktów. Nie pojechali. Na zbiórkę przyszło nas tylko siedmiu. Przyszli ci, na których zawsze można liczyć – powiedział nam trener Czarnych Krystian Stec. Definitywnie rezygnuję z pracy z seniorami – dodał Krystian Stec. Czy to początek końca przygody Czarnych z okręgówką?

GKS Drwinia nie dała rady rozpędzonej Ciężkowiance. Do sukcesu i trzech punktów zabrakło ekipie Mariusza Krzywdy zaledwie dziesięciu minut. W 83 minucie GKS prowadził po golach Kołodzieja i Tobiasza 2-1. Właśnie wtedy błąd popełnił bramkarz gospodarzy – Kielan, który niefortunnie minął się z piłką, a tę zmierzającą do bramki ręką zagrał Mikler, za co otrzymał czerwoną kartkę, a zespół gości rzut karny. Chwilę później bramkarz GKS zrehabilitował się za wcześniejszy błąd i wybronił „jedenastkę” wybijając piłkę na rzut rożny. Niestety dla gospodarzy już kolejna akcja – wspomniany korner przyniósł wyrównanie po strzale Żaby. Tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zwycięską bramkę dla Ciężkowianki zdobył Kapałka. Po meczu trener GKS Mariusz Krzywda powiedział: To była najlepsza Ciężkowianka z jaką miałem okazję się mierzyć. Mecz był wyrównany i remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem. Futbol w ostatnich meczach jest dla nas bardzo brutalny.

GKS: Kielan – Mikler, Krokosz, Nowak, Śliwa – Tabor (60’ Kazimierczak), Kordeusz, Buczek, Kołodziej – Bawół (65’ Styczeń), Tobiasz.

Cieszę się ze zdobytych punktów, ale to był nasz najsłabszy mecz w tej rundzie. Zwłaszcza w pierwszej połowie brakowało płynności w grze, słabiej realizowaliśmy założenia taktyczne. Kilku zawodników zagrało poniżej swoich umiejętności. W drugiej połowie gra była trochę lepsza, choć i w tym fragmencie meczu można byłoby wytknąć nam wiele mankamentów – powiedział po wygranym w Dębnie meczu z Orłem – trener Sokoła Borzęcin – Sławomir Zubel. Goście bramki strzelili dopiero w ostatnim kwadransie gry. Obie padły po uderzeniach Ciesielskiego. Pierwszą, w 78’, strzelił po dośrodkowaniu Oleksego, drugą w 85’ – po rzucie wolnym podyktowanym za faul na wspomnianym Oleksym.

W meczu dwóch beniaminków, w Sobolowie lepszy od miejscowego Naprzodu okazał się KS US Śmigno, który pokonał gospodarzy aż 6-2. To niespodzianka zważywszy, że w Sobolowie o punkty naprawdę trudno.

Do niespodzianki doszło w Odporyszowie, gdzie miejscowy Ikar rozprawił się z Wisłą Szczucin. Po bramkach Bartłomieja Frąca w 8’ i Andrzeja Tapy w 39’ beniaminek odniósł swoje pierwsze, jakże ważne, zwycięstwo w lidze okręgowej. Wisła, która początkowo liderowała rozgrywkom spadła na 6 lokatę.

Składy:
Orzeł Dębno: Urbański – K. Hebda, Ma. Gurgul, Da. Hebda – Witek (A. Gurgul), Łazarz, Hamowski (70′ Kumorek), Gicala, Rylewicz (85′ Zapart)- Do. Hebda, Ogar (75′ Bernardy).
Sokół: Mucek – Mularz (58’ Płachno), Świątek, Rędzina A., Rachwalski – Klisiewicz (46’ Knap), Goryczko, Ciesielski, Moneta – Leśniak (55’ Zabiegała), Chmura (58’ Oleksy).