A-klasa Bochnia. Raba Książnice odskakuje, strzelanina w Żegocinie

397 0

Nowy lider, Raba Książnice w tej kolejce rywalizowała na wyjeździe z trudnym rywalem jakim jest Borkowianka Borek. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek, ani nawet sytuacji bramkowych, jednak w drugiej części meczu obie drużyny zdecydowanie zaatakowały. Skuteczniejsi byli goście, którzy za sprawą Błażeja Pieprzyka wygrali 1-0. Po zdobyciu bramki przez Rabę, goście mogli jeszcze podwyższyć, ale wyborne sytuacje marnowali kolejno Golec i Pieprzyk.

Pierwszą porażkę w tym sezonie, a zarazem stratę punktów odnotował Piast Łapanów na boisku Żubra Gawłówek. Żubr po ostatnich kłopotach kadrowych wydaje się „wybudzać”, co udowodnił dzisiaj wygrywając 1-0. Pierwsza porażka w tym sezonie i to na własnym boisku, to wynik starań piłkarzy Błękitnych Krzeczów w starciu z Rabą Niedary. Goście pomimo, że przegrywali 0-1 po bramce Pawła Goca, zdołali odrobić straty z nawiązka i wygrali, a strzelcami goli byli kolejno: Łukasz Gajos, Grzegorz Gawłowicz (piękna bramka z rzutu wolnego) i Tomasz Żelazny z rzutu karnego.

Aż jedenaście bramek kibice zobaczyli w meczu Beskid Żegocina – Błyskawica Proszówki. Lepsi, choć minimalnie okazali się gospodarze wygrywając 6-5. Najwięcej goli dla gospodarzy zdobył Mariusz Banat (cztery), dla gości Michał Cempa (trzy). Kolejną niespodziankę sprawiła Tarnavia Tarnawa, która po ubiegłoweekendowej porażce z ligowym średniakiem – Błyskawicą Proszówki rozjechała rewelacyjnego beniaminka – Górnika Siedlec 4-0. Drugi z beniaminków również nie będzie miło wspominał tej kolejki. Victoria Słomka w Rdzawie uległa Trzcianie 2000 aż 5-1.

W derbach Ceramika Muchówka niespodziewanie szybko objęła prowadzenie z Macierzą Lipnica Murowana, jednak ostatecznie lepsi byli goście, którzy wygrali 3-1 po golach Tomasza Cholewy, Damiana Czubali i Marka Tomkiewicza z rzutu karnego.

Wyniki 8. kolejki:
Tarnavia Tarnawa 4-0 Górnik Siedlec
Żubr Gawłówek 1-0 Piast Łapanów
Błękitni Krzeczów 1-3 Raba Niedary
Paweł Goc 60, Łukasz Gajos 65, Grzegorz Gawłowicz 73, Tomasz Żelazny 80 (k)
Borkowianka Borek 0-1 Raba Książnice
Błażej Pieprzyk 70
Trzciana 2000 5-1 Victoria Słomka
Ceramika Muchówka 1-3 Macierz Lipnica Murowana:
Dla Macierzy: Tomasz Cholewa, Damian Czubala, Marek Tomkiewicz (k)
Beskid Żegocina 6-5 Błyskawica Proszówki
Marcisz Banat (cztery), Jan Surma, Ryszard Banat – Michał Cempa (trzy), Dawid Kozdroń, Paweł Matusik

Wyniki 5. kolejki bocheńskiej klasy B:
Orzeł Cikowice 4-0 Gryf Chronów
Polanka Nieszkowice Wielkie 4-1 Polonia Wyżyce
GKS II Drwinia 3-2 Ostrowianka Ostrów Królewski
Korona Brzeźnica – GOSiR Novi Rzezawa
przerwany w 81. minucie przy stanie 2-1 z powodu naruszenia nietykalności sędziego przez zawodnika gości; prawdopodobnie zostanie zweryfikowany jako walkower 3-0 na korzyść gospodarzy

AUTOR: Rafał Gnutek.