Puchar Polski. BKS wygrywa i nadrabia zaległości

OLIMPIA WOJNICZ – BKS BOCHNIA 0-3 (0-1)
Bramki: Zubel 20′, 55′, Ścieszka 70′

Olimpia- Kasprzyk – Gucwa, Rzońca, Fryś (46’Kuboń), Lądwik – K.Migoń (46’Duda), Mącior (46’Mleczko), Sikorski, Świątek – Włodarczyk, Ocłoń
BKS – Kolanowski, Adamczyk, Motak, Potańczyk, Lewicki, Fortuna, Bębenek, Rynduch, Kaczmarczyk, Ścieszka, Zubel (60′ Klesiewicz)

W spotkaniu z beniaminkiem IV ligi trener Leśniak dał szansę gry zawodnikom, którzy rzadziej pojawiają się w bieżącym sezonie na piłkarskiej murawie. Obok więc etatowych trzecioligowców – Sławomira Zubla i Kamila Rynducha, pojawili się na boisku przy ul. Warszawskiej w Wojniczu między innymi powracający do pierwszego składu Motak, Ścieszka (po przerwie spowodowanej czerwoną kartką), Fortuna, Kolanowski, Potańczyk, Lewicki, Bębenek, Kaczmarczyk, a także juniorzy Lewicki, Klesiewicz i Adamczyk.

Jak padały gole?

20′ – Strzał z 16 metrów Mateusza Fortuny. Odbita przez bramkarza piłka trafiła pod nogi Zubla który tylko dołożył nogę i posłał piłkę obok bramkarza. 0-1
55′ – Podanie Rynducha z własnej połowy wprost do Zubla który głową bardzo precyzyjnie przerzuca cofającego się bramkarza gospodarzy – Kasprzyka. 0-2
70′ – Błąd obrońców gospodarzy – Rzońcy, piłkę przejmuje Fortuna, podaje do Ścieszki który ustala wynik meczu. 0-3

Żółte kartki: Fryś – Bębenek