A klasa Brzesko. Iskra spaliła Piasta

378 0

Lider rozgrywek – LKS Uszew kontynuuje serię zwycięskich meczów. Zdobycie trzech punktów na wyjeździe w Grabnie nad ostatnim w tabeli Spółdzielcą było obowiązkiem LKS-u, choć nie przyszło ono tak łatwo. Niespodziewanie do przerwy prowadzili gospodarze po bramce Dębskiego. Zaraz po przerwie wyrównał Płachta, a w ciągu kolejnego kwadransa bramki dla Uszwi zdobyli: Manelski, Kukla i Tryliński.

Wicelider zdeklasował na własnym stadionie Piasta Czchów. Spadkowicz z ligi okręgowej, zagubił chyba na dobre właściwy rytm w jakim zwycięsko wychodził z meczów 7 i 8 kolejki. Tydzień temu Piast zaliczył przykrą porażkę ze Spółdzielcą, a w minioną niedzielę klęskę aż 0-9 w Łękach. Do przerwy Iskra prowadziła 2-0 jednak nic nie zapowiadało, że mecz skończy się pogromem gości. Tym bardziej, że po stracie drugiego gola czchowianie zaczęli odgryzać się rywalowi – mieli między innymi rzut karny, którego nie wykorzystali. Już jednak w 50 minucie w zasadzie ten mecz dla Piasta się skończył. Po dwóch czerwonych kartkach stało się jasne, że gospodarze bez większego problemu rozprawią się z dziewiątką gości.

Bramki dla Iskry zdobyli: Curyło 3, Wójcik , Machalski O., Machalski M. 3 , Świątkowski

Podobnie jak Piast, przegrały trzy ostatnie drużyny brzeskiej A-klasy: Sokół, IVA i wspomniany już Spółdzielca. IVA nie dała rady Startowi ulegając mu na własnym boisku 1-2. Mecz z beniaminkiem z Biadolin wydawać się mógł idealnym momentem, aby klub z Iwkowej odskoczył od ligowego dna. W podobnej sytuacji był Sokół, który po ostatnich dobrych meczach (4 punkty w 2 spotkaniach) przed własną publicznością miał okazję przeskoczenia w tabeli czchowian. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Niewykorzystana przewaga z pierwszych 45 minut legła u podstaw dotkliwej porażki z LKS Poręba aż 0-4. Katastrofalna druga połowa, w której Sokół stracił wszystkie gole (bramki dla gości strzelali: Maksimczyk, Zych, Schmidt, Sowa) zatrzymała drużynę Marka Małysy w marszu w górę tabeli.

Szybko strzelone bramki (Rydzy w 4’ i Zachara w 11’) ustawiły przebieg ligowej konfrontacji Korony Niedzieliska z Kłosem Łysa Góra. Kolejne dwie bramki goście dorzucili po przerwie (Świątek i ponownie Rydzy). Stało się wówczas jasne, że ten mecz gospodarze przegrają. Honorowe trafienie dla Kłosa zdobył Kural z rzutu karnego.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 11. kolejki, Strażak Mokrzyska pokonał 4-1 Dunajca Mikołajowice. Do przerwy żadna ze stron nie potrafiła znaleźć sposobu na objęcie prowadzenia choć optyczną przewagę posiadali gospodarze. Druga odsłona tego spotkania rozpoczęła się od bramki dla gości autorstwa Guzego. Na niespełna 25 minut przed końcem pojedynku wyrównał Grochola. Zdobycie bramki podziałało mobilizująco na Strażaka, który jeszcze trzykrotnie (Koczwara, Biedak, Wyczesany) pokonał bramkarza zespołu z Mikołajowic.

Bezbramkowym rezultatem zakończył się mecz w Bielczy, gdzie miejscowa Victoria podejmowała Orła Stróże. Dzięki podziałowi punktów – jedynemu w tej kolejce – goście przeskoczyli w tabeli Pogórze Gwoździec.

Drużyna Jacka Tokarczyka przegrała 1-3 z trzecią drużyną ligi – Olimpią Bucze. Do przerwy prowadzili goście po bramce Dudy. W pierwszych 45 minutach lepiej prezentowali się gospodarze, jednak nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gości. Po zmianie stron Pogórze szybko wyrównało po bramce Machety. Przez kolejne minuty miejscowi próbowali utrzymać inicjatywę i zmusić rywala do popełnienia błędu. Stało się inaczej. Na 20 minut przed końcem spotkania bramkę dla Olimpii strzelił, po kontrataku, Przybysławski. W końcówce meczu po raz kolejny goście wykazali się skutecznością (wcześniej Pogórze nie wykorzystało kilku dobrych okazji do wyrównania) ustalając wynik spotkania na 1-3 (bramka Kani).