II liga BLF. Sempersi samodzielnymi liderami

484 0

To był mecz bez większej historii. Zaledwie przez kwadrans Juget skutecznie radził sobie w obronie z faworyzowanym Elektrospecem. Gol Konrada Kurzywilka otworzył nie tylko wynik spotkania, ale i przysłowiowy worek z bramkami, które jeszcze w ilości 6 wpadły do bramki Karola Piszczka. Tym samym Elektrospec odbił sobie z nawiązką stratę aż 6 goli w meczu 2. kolejki z Gandalami. Na wyróżnienie zasługuje Bartosz Berkowski za trzy zdobyte bramki. Porażka z Elektrospecem była trzecią kolejną zespołu Macieja Cieśli.

Licznie zgromadzeni kibice w hali widowiskowo – sportowej (według organizatora ligi – Zbyszka Matrasa na trybunach było w pewnym momencie nawet 150 widzów) obejrzeli dobry, choć nieco jednostronny, mecz pomiędzy Semper Fidelis a Opętanymi. Trzeba uczciwie postawić sprawę. Spotkały się dwie drużyny spośród których jedna bardzo dobra, druga dobra. I tę delikatną różnicę widać było na boisku. W zasadzie ani przez moment nie widać było, aby Sempersi stracili kontrolę nad przebiegiem rywalizacji. Nawet wtedy, kiedy stracili przy stanie 4-0 dwie bramki. Sempersi podobnie jak w poprzednich spotkaniach zagrali ofensywną piłkę, z wysokim odbiorem, na dużej szybkości i z dużą wymiennością pozycji. Opętani starali się zarówno długo utrzymywać przy piłce jak i, gdy było trzeba, groźnie skontrować. Według nas – najlepszy mecz tej kolejki.

Początkowe fragmenty pojedynku Stalproduktu II z Arcomem zapowiadały, że będzie to mecz do jednej bramki. Staprodukt atakował z rozmachem, zaskakując rywala częstą wymiennością pozycji oraz cierpliwym rozgrywaniem piłki – na połowie przeciwnika. Wszystko to mogło się podobać, za wyjątkiem bardzo słabej skuteczności drużyny Krzysztofa Cepaka. Gdyby nie ona, grający poniżej oczekiwań Arcom kończyłby pierwszą część meczu z bagażem kilku goli. Niesprawiedliwością byłoby jednak stwierdzenie, że gospodarze tego meczu przez całe 20 minut kurczowo trzymali się swojej połówki. Przeprowadzane kontrataki, zwłaszcza w końcowych fragmentach pierwszej odsłony przy odrobinie szczęścia mogły zakończyć się bramką.

Już w pierwszej akcji po zmianie stron fatalny błąd popełnili zawodnicy Stalproduktu, którzy podczas rozgrywania akcji stracili piłkę w strefie obrony co mogło skończyć się utratą bramki. Z każdą jednak kolejną sekundą Stalprodukt opanowywał sytuację na parkiecie. Choć nie była to już taka dominacja jak przed przerwą. Arcom odważniej próbował zagrozić rywalowi. Jednak liczne kontrataki rozbijały się przede wszystkim o złe lub brak ostatniego podania. W związku z czym sytuacji, które mogły się zakończyć bramką dla Arkomu było jak na lekarstwo. Gola strzelili za to goście. Z autu piłkę wzdłuż linii pola karnego zagrał Marcin Imiołek, a Mateusz Kruczek z kilku metrów wślizgiem oddał strzał, który jak się okazało rozstrzygnął dał jego druzynie pierwsze ligowe zwycięstwo.

W meczu dwóch beniaminków II ligi, młodzież Versus pokonała po zaciętym meczu Regis 3-2. Do przerwy prowadzili 2-0 lepiej operujący piłką Versusi. Po zmianie stron wyrównali ambitnie grający zawodnicy Regis. W końcówce tego szybkiego, ale również chaotycznego meczu, kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, akcję Versusa zakończył Wojciech Witkowski dając swojej ekipie pierwsze trzy ligowe punkty.

Po dobrym, ale przegranym meczu z Arcomem i wygranym, choć jakościowo co najwyżej średnim, z Regisem, Zetka Nowy Wiśnicz zagrała swoje najsłabsze zawody w tym sezonie. W rywalizacji z doświadczoną ekipą Aqueru, wiśniczanom zabrakło przede wszystkim jasnej koncepcji co chcą robić na boisku. Miotali się więc tak w ataku jak i w obronie notując dużą ilość strat. Aquer szybko znalazł sposób na rywala stosując wysoki pressing. Zmusił tym samym przeciwnika do wybierania trudniejszych boiskowych rozwiązań, co zazwyczaj kończyło się szybkim kontratakiem na bramkę Jakuba Orzechowskiego. Po jednym z nich padła bramka na 1-0 autorstwa Damiana Zegiela. Po uzyskaniu prowadzenia przez Aquer mecz nieco wyrównał się. Obie ekipy stworzyły kilka groźnych sytuacji. Na posterunku byli jednak bramkarze. Pierwsza połowa zakończyła się bramką Tomasza Korty po chytrym strzale w tzw. krótki róg. Po zmianie stron oglądaliśmy rywalizację dobrze zorganizowanej w defensywie drużyny z beztroską w swojej twórczości Zetką. Im bliżej końca, tym Aquer stwarzał sobie groźniejsze sytuacje, wygrywając to spotkanie aż 6-0.

W ostatnim meczu 3. kolejki Gandale zmierzyli się z BosmanSklep.pl. W tym dobrym, trzymającym w napięciu pojedynku, minimalnie, ale jednak lepsi okazali się Gandale. Po raz kolejny (poprzednio z Aquerem i to sporej liczbie) Bosmani stracili decydujące bramki w końcówce spotkania. Kluczowa wydaje się być ta z 34 minuty strzelona przez Macieja Cieślę. Otrzymał dośrodkowanie z rzutu rożnego i nie atakowany przez nikogo – Bosmani uważali, że to oni powinni wznawiać grę – skierował piłkę do siatki. Na osłodę Dawidowi Smędzie pozostaje strzelona w ostatnich sekundach meczu 9 ligowa bramka. Co ważne odnotowania, w składzie pokonanych zadebiutował Leszek Kraczkiewicz, były zawodnik Hutnika Kraków i Górnika Zabrze, a także były trener BKS Bochnia.

Wyniki 3. kolejki:

Opętani 2:4(0:1) Semper Fidelis
Bramki: Dawid Pączek 31′, Dariusz Gut 37′ – Krystian Lewicki 7′, Mateusz Kasprzyk 22′, Michał Skrzypek 28′, 29′
Żółte kartki: Krystian Lewicki
Czerwona kartka: Dawid Robak
Aby zobaczyć mecz kliknij TUTAJ

Juget 1:7(0:3) Elektrospec
Bramki: Witold Pietras 29′ – Konrad Kurzywilk 14′, Rafał Góral 15′, Kamil Nawrocki 17′, Bartosz Berowski 24′, 37′, 38′, Jarosław Daniec 26′.
Żółta kartka: Maciej Cieśla (Juget)

Arcom 0:1 (0:0) Stalprodukt II
Bramki: Mateusz Kruczek 33′
Żółte kartki: Wojciech Cisak, Marcin Surma – Łukasz Grabarz, Łukasz Grabarz, Piotr Dudek

Aby zobaczyć mecz kliknij TUTAJ i TUTAJ

Regis 2:3 (1:2) Versus
Bramki: Jacek Norek 20′, Michał Chudy 24′ – Wojciech Witkowski 7′, Michał Stompór 19′, Wojciech Witkowski 38′

Aquer 6:0(2:0) Zetka
Bramki: Damian Zegiel 5′, Tomasz Korta 17′, Kamil Patyk 23′, 33′, Jakub Zelek 38′, 39′.

Gandale 4:2 (0:0) BosmanSklep.pl
Bramki: Tomasz Cieśla 22′, 34′, Maciej Skowronek 39′, Wojciech Wąsik 40′ – Adrian Borowiec 30′, Dawid Smęda 40′.
Żółte kartki: Tomasz Cieśla, Bartosz Ważydrąg – Tomasz Sopata, Adrian Borowiec, Krystian Stec