I liga BLF. NPDL i Widmat nie zwalniają tempa

449 0

Mecz Zielonych z Hydraulikami przeszedł do historii bez jakichkolwiek niespodzianek. Może za wyjątkiem hat – tricka Mateusza Fortuny. To oczywiście kiepski żart – co więcej pozdrawiamy serdecznie sympatycznego pomocnika BKS Bochnia. ZPR od początku spotkania chciał narzucić rywalowi swoje warunki gry. Widzieliśmy więc wiele wymienianych podań, wymienności pozycji, które… przez dłuższy czas nie przynosiło konkretnych rezultatów. Co więcej, to J&A Hydraulik zdobył pierwszego gola tego meczu. Utrata bramki tylko na chwilę wybiła gospodarzy tego meczu z rytmu. Wraz z upływem czasu ZPR przywracał kontrolę na boisku. Do przerwy mieliśmy jednak remis 1-1.

Druga część spotkania rozpoczęła się od groźnych ataków obu drużyn. Podobnie jak w pierwszej części, ponownie na prowadzenie – ostatnie w tym spotkaniu – wyszli Hydraulicy. Znowu z przewagą liczebną do kontrataku wyszli goście, a strzał Kostańskiego przy bliższym słupku przepuścił pod pachą bramkarz ZPR. Jeszcze przez chwilę wydawało nam się, że możemy być świadkami niespodzianki. Z każdą jednak sekundą mieliśmy przeświadczenie, że bramki w tym meczu padną i raczej dla „zielonych’. Nie pomyliliśmy się. Popisową partię rozgrywał wspomniany Fortuna, który ciekawie konstruował akcje, a na dodatek zaliczył hat-tricka. Dwie bramki dorzucił jeszcze Kokoszka i ZPR pokonał J&A 6-2.

Meczem kolejki był bez wątpienia pojedynek dwóch najbardziej utytułowanych drużyn bocheńskiego futsalu – Stalproduktu z Igloo. Od samego początku trwała zacięta walka o dominację na parkiecie. Jako pierwsi, już w 4 minucie, prowadzenie objęli piłkarze Igloo za sprawą Tobiasza Stokłosy. Wyrównał pięć minut później Kamil Rynduch. Pierwszą połowę mistrz zakończył jednobramkowym prowadzeniem po golu Sławomira Maślańca. Po zmianie stron coraz lepiej radzili sobie hutnicy, którzy szybko, bo już w 23 minucie podwyższyli prowadzenie po golu Cygana. Spotkanie przez cały czas elektryzowało jego uczestników, przez co nie brakowało męskich starć. W przedostatniej minucie spotkania Igloo strzeliło bramkę kontaktową, która dała nadzieje na chociażby jeden punkt. Nic z tego komplet trzech oczek trafił do Stalproduktu. Co by nie mówić, wygrali faworyci, którzy jednak nie przypominają zespołu sprzed zaledwie kilku miesięcy. Wtedy była to maszynka do zdobywania bramek i punktów ,teraz z trudem poradził sobie z – trzeba obiektywnie stwierdzić – naprawdę dobrze grającym Igloo. Według nas, języczkiem u wagi, tą różnicą pomiędzy obiema drużynami, która ostatecznie przyniosła gospodarzom punkty był Kamil Rynduch.

Bardzo wyrównany charakter miał pojedynek AGT z Bad Boysami. Spotkanie toczone było w dobrym tempie i każdy, kto obejrzał ten mecz z pewnością nie żałował. Wiśniczanie byli tego dnia lepsi, co też znalazło potwierdzenie w wyniku meczu. Kibice, którzy obejrzeli to spotkanie zobaczyli wiele szybkich kombinacyjnych akcji oraz strzałów.

Osiedlowcy z NPDL wygrali z Husarią 4-1 będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Nie tylko w aspekcie zdobytych bramek, ale pomysłem na grę, który był i efektowniejszy i bardziej efektywny. Szybkie wymiany podań oraz wiele ruchu bez piłki przyczyniły się do stworzenia przez lidera rozgrywek wielu sytuacji bramkowych.

Równie jednostronny charakter miał pojedynek Widmatu z Agrokomem. Beniaminek I ligi gra bardzo dojrzale. Z wyrachowaniem. Widmat stworzył wiele sytuacji ,które mogły, a nawet powinny skończyć się większa ilością bramek aniżeli 4. Agrokom bronił się ambitnie i wyprowadzał piekielnie szybkie i groźne kontrataki.

Wyniki 2. kolejki:

ZPR 6:2 (1:1) J&A Hydraulik
Bramki: Jakub Kupiec 16′, Mateusz Fortuna 25′, 39′, 40′, Paweł Kokoszka 31′, 37′ – Kamil szewczyk 14′, Rafał Kostański 24′.
Żółte kartki: Jakub Kupiec – Kamil Szewczyk, Marcin Chudy.
Mecz można obejrzeć TUTAJ i TUTAJ

Stalprodukt 3:2(2:1) Igloo
Bramki: Kamil Rynduch 9′, Sławomir Maślaniec 16′, Tomasz Cygan 23′- Tobiasz Stokłosa 4′, Damian Tomczyk 39′.
Żółte kartki: Michał Leśniak – Artur Mikulski, Mateusz Zając

AutoGeoTest 4:3 (1:0) Bad Boys
Bramki: Piotr Kokoszka 3′, Tomasz Wojewoda 24′, Jakub Sieprawski 27′, Jarosław Błoniarz 39′ – Krzysztof Pinski 28′, Sławek Kukla 37′, Grzegorz Cudejko 39′.
Żółte kartki: Piotr Kokoszka – Sławek Kukla

KS Husaria 1:4 (0:2) NPDL
Bramki: Adam Dunaj 25′ – Marcin Cupał 8′, 21′,Paweł Zagata 11′, Łukasz Panek 35′.
Żółte kartki: Mateusz Drabina – Grzegorz Łach, Adrian Jaszczyński

Widmat 4:1(3:0) Agrokom
Bramki: Łukasz Fasuga 5′, Łukasz Piech 16′, Radosław Stachoń 19′, Marcin Kaczmarczyk 37′ – Adam Boroń 23′.