I liga BLF. Beniaminek gromi i już samodzielnie lideruje

428 0

Beniaminek I ligi – Widmat nie zwalnia tempa. W trzeciej ligowej kolejce zespół Jakuba Mikulskiego zdobył komplet punktów całkowicie demolując J&A Hydraulik. Równie okazale co zdobycz punktowa prezentuje się bilans bramkowy Widmatu: 21 zdobytych goli i tylko 2 stracone . Zupełnie inne nastroje panują w zespole Hydraulików. Ostatnie miejsce, zero punktów i ujemny (-18) bilans bramkowy.

Dzięki zwycięstwu nad Bad Boysami Husaria doskoczyła do grupy drużyn z sześcioma oczkami, stanowiącymi grupę pościgową za Widmatem. Drużyna z Łapczycy bardzo szybko ustawiła sobie mecz z Boysami. Po pierwszych 10 minutach prowadziła już 4-0. Boysi mimo, iż ambitnie dążyli do zmniejszenia strat, co im się częściowo udało, zeszli z parkietu pokonani.

Igloo, po zeszłotygodniowej porażce ze Stalproduktem pokonało po ciężkiej walce ZPR. Ciężkiej ,bo nie dosyć, że przez pierwszą połowę przegrywało 1-2, to wynik ten utrzymywał się niemal do samego końca spotkania. O trzybramkowej różnicy bramkowej po ostatnim gwizdku sędziego zadecydowały rzuty karne podyktowane za kolejne przewinienia ZPR w końcowych fragmentach spotkania. Bohaterem ZPR mógł być Jakub Kupiec, który już w 4 minucie otworzył wynik meczu. Mógł, ale w przedostatniej minucie zwymyślał sędziemu, za co będzie pauzował w czterech kolejkach.

Osłabiony brakiem zawodników Szreniawy, AGT przegrał swój drugi ligowy mecz – tym razem z Agrokomem. Dla zwycięzców po hat-tricku strzelili Boroń i Woda. Agrokom, który zgromadził na swoim koncie 6punktów, jest jednak zagrożony ukaraniem dwoma walkowerami. Sprawa dotyczy gry w drużynie Adama Michniaka Krzysztofa Termanowskiego. Wszystko ma się rozstrzygnąć do końca tygodnia.

Głównym wydarzeniem 3 kolejki był pojedynek NPDL ze Stalproduktem. Pierwsi przystępowali do tego spotkania jako współliderzy I ligi, drudzy kolejkę wcześniej po raz pierwszy w tym sezonie poznali smak zwycięstwa. Warto było poczekać na ten mecz. Bardzo dobre tempo, dużo sytuacji podbramkowych, indywidualnych szarż, parad bramkarskich. Obie strony od początku nastawiły się na atak i to postanowienie realizowały niemal do końca spotkania. Wynik otworzyli mistrzowie ligi po golu, jak się później okazało, bohatera spotkania, Mirosława Bieniasa. Szybko na tę bramkę odpowiedzieli Osiedlowcy – golem Macieja Cempy. Do przerwy Stalprodukt prowadził 2-1 – gola dołożył Michał Leśniak. Mimo upływu czasu, również w drugiej połowie spotkanie prowadzone było w doskonałym tempie. NPDL atakował, czasem chaotycznie, czasem w sposób wyrachowany. Stalprodukt bronił się umiejętnie, a to, czego nie udało się zablokować obrońcom, łapał Janusz Piątek. Lepiej trudy meczu wytrzymał Stalprodukt, który golami z kontrataków Tomasza Cygana i dwóch Bieniasa ustalił wynik meczu na 5-1.

WYNIKI 3. kolejki

Bad Boys 3:5(1:4) KS Husaria
Bramki: Sławomir Kukla 13′, 24′, Marcin Jonak 32′ – Adam Rębilas 6′, Łukasz Adamczyk 8′, 39′, Dawid Pilch 9′, Michał Jachym 11′.
TUTAJ obejrzysz pierwszą połowę, a TUTAJ drugą

Igloo 5:2 (1:2) ZPR
Bramki: Artur Mikulski 13′, Damian Tomczyk 21′, Mateusz Zając 37′, Maciej Paruch 40′, 40′ – Jakub Kupiec 4′, Tomasz Kubik 9′.
Żółte kartki: Artur Mikulski – Jakub Kupiec
Czerwona kartka: Jakub Kupiec

Agrokom 6:2 (3:1) AutoGeoTest
Bramki: Adam Boroń 7′, 24′, 25′, Dominik Woda 13′, 19′, 38′ – Piotr Kokoszka 14′, Mateusz Klesiewicz 39′.
Żółta kartka: Krzysztof Ponisz (Igloo)

J&A Hydraulik 1:13 (0:5) Widmat
Bramki: Marcin Chudy – Łukasz Piech 5′, 28′, Mateusz Kaczmarczyk 15′, 35′, Krzysztof Mazur 16′, 22′, 30′, 37′, Łukasz Fasuga 19′, 37′, Michał Kaczmarczyk 19′, 31′, RAdosław Stachoń 27′.

NPDL 1:5 (1:2) Stalprodukt
Bramki: Maciej Cempa 4′ – Mirosław Bienias 2′, 30′, 40′, Michał Leśniak 14′, Tomasz Cygan 35′.
Kartki: Łukasz Panek 2x – Sławomir Maślaniec, Michał Leśniak