I i II BLF. Męki Widmatu i Stalproduktu

517 0

Pierwszoligowe rozgrywki odbyły się w całości w niedzielę. Rozpoczęły się od meczu ZPR – KS Husaria. Zespół z Łapczycy po jedenastu minutach gry prowadził 2-0, jednak od 15 minuty meczu, po zdobyciu pięknego gola przez Jakuba Kupca, do roboty wziął się ZPR. Ostatecznie do trafienia Kupca, trzy gole dołożył nowo zgłoszony Kacper Bułat i ZPR wygrało 4-2, dzięki czemu zajmuje obecnie wysokie trzecie miejsce w tabeli.

Kolejny mecz przyniósł niespodziewanie spore emocje. Typowani na bezwzględnych faworytów – Bad Boys musieli się namęczyć, aby pokonać ekipę J&A Hydraulik. Ostatecznie udało im się to osiągnąć i zwyciężyli 3-2. Było to trzecie zwycięstwo Bad Boys w tym sezonie rozgrywkowym.

Niesamowite emocje przyniósł kolejny mecz, w którym osłabione brakiem kapitana – Łukasza Panka NPDL wygrało 5-3 z Igloo, pomimo że do 14. minuty Igloo prowadziło 2-0. Co ciekawe w ostatniej minucie spotkania gola zdobył bramkarz NPDL – Adrian Jaszczyński strzelając z własnego pola karnego do bramki rywala, w której nie było bramkarza Igloo, gdyż został wycofany, a w jego miejsce wprowadzony był zawodnik z pola. NPDL dzięki tej wygranej znalazło się na czwartej pozycji i ma tyle samo punktów co trzecie – ZPR.

W ostatnich dwóch niedzielnych meczach rywalizowali zdecydowani potentaci tej ligi z trochę słabszymi drużynami. Parkiet pokazał jednak, że aby podnieść z niego punktową zdobycz trzeba nie tylko uzbroić się w cierpliwość , ale i pokazać pełnię swoich umiejętności. Zarówno Stalprodukt, jak i Widmat odnieśli zwycięstwa, jednak nie przyszło im to łatwo. Pierwsi w sporych męczarniach ograli 4-3 drużynę Agrokom, zaś Widmat dzięki trafieniu Mateusza Pulaka w końcówce meczu i po błędzie indywidualnym w kryciu obrońcy wygrał 1-0 z F.H.U. Gawlik/AutoGeoTest. W obu meczach, przy odrobinie szczęścia, pokonani mogli zamienić się miejscami z tymi, którzy zdobyli w tych pojedynkach trzy punkty.

Druga liga grała zarówno w niedzielę, jak i poniedziałek. Na inaugurację 9. kolejki rozpędzająca się drużyna Juget ograła Arcom 3-1. Bohaterem meczu został bezsprzecznie zdobywca dwóch bramek Krzysztof Chojecki, który przez całe spotkanie dzielnie walczył o zdobycie kolejnych goli, a był bliski skompletowania hat-tricka. W drugim meczu Semper Fidelis grało z rezerwami Stalproduktu. Młodzież z Sempersów prowadzona przez zdobywcę trzech bramek – Jakuba Dobranowskiego poradziła sobie bez problemów z doświadczonymi futsalowcami ze Stalproduktu II i wygrała 5-3.

Pozostałe mecze zostały rozegrane w poniedziałek. Na początek zmagań Gandale rozbili drużynę Regisu aż 11-1. Swoje kolejne bramki zdobył Tomasz Cieśla, który z 20 trafieniami pozostaje liderem tabeli strzelców II ligi. Mecz zdecydowanie bez historii, Regis tylko przez kilka minut potrafił walczyć jak równy z równym z wiceliderem tabeli. Sporo emocji przyniosło kolejne spotkanie, które nie zapowiadało się aż tak ciekawie. Chodzi oczywiście o wygrany mecz Bestconnect z Opętanymi. Mecz stał na dość wysokim poziomie, jak na warunki II ligi, ostatecznie Bestconnect wygrało 3-2.

Na koniec rozegrano mecze Elektrospeca z Versusem i BosmanSklep.pl z Zetką. W obu meczach zwycięzcy, czyli Elekstospec i BosmanSklep.pl zdobyli siedem goli, Versus do siatki rywala nie trafił ani razu, zaś Zetka raz. Grająca bez braci Motaków Zetka tylko przez pierwszą połowę stawiała opór Bosmanowi, który po przerwie dobił zmęczonego rywala siedmioma bramkami.

Wyniki:

Niedziela:

II liga:

Juget 3-1 Arcom
Bramki:Krzysztof Chojecki 10, 28, Wojciech Kleszcz 37 – Krzysztof Rysak 40
Semper Fidelis 5-3 Stalprodukt II
Krystian Lewicki 6, Jakub Dobranowski 10, 23, 37, Krzysztof Styrna 15 – Jarosław Strach 2, Piotr Dudek 24, 26
I liga:

ZPR 4-2 KS Husaria
Bramki:Jakub Kupiec 15, Kacper Bułat 27, 34, 38 – Łukasz Adamczyk 3, Adam Rębilas 11
ZPR: Wszołek, Śmietaniuk, Kubik, Kupiec, Krawczyk, Kokoszka, Śmietaniuk, Czekotowski, Bułat.
Husaria: Kolanowski, Dunaj, Drabina, Adamczyk, Lisak, Witek, Rębilas.

J&A Hydraulik 2-3 Bad Boys
Bramki:Łukasz Rybka 36, 38 – Sławomir Kukla 10, Grzegorz Cudejko 18, Rafał Wacnik 30
J&A Hydraulik: Majcherczyk, Cyz, Szewczyk, Panek, Rybka, chudy, Kostański, Gałązka.
Bad Boys: Majcher, Pinski, Litwin, Cudejko, Kwinta, Kukla, Wacnik, Jamka.

Igloo 3-5 NPDL
Bramki:Karol Paruch 6, Leszek Nowak 9, Mateusz Zając 34 – Tomasz Bajda 14, Paweł Zagata 33, Maciej Cempa 36, Szczepan Kasprzyk 37, Adrian Jaszczyński 40.
Iglo: Stachnik, Ruchałowski, K. Paruch, Mikulski, Gałązka, Nowak, M. Paruch, Zając.
NPDL: Jaszczyński, Łach, Cempa, Zagata, T. Bajda, Romański, Kasprzyk, M. Bajda.

Agrokom 3-5 Stalprodukt
Bramki:Adam Boroń 7, Dominik Woda 33, 36 – Michał Leśniak 5, 17, Mirosław Bienias 12, Mateusz Więsek 13
Agrokom: Żaba, Michniak, Woda, Bilski, Ponisz, Boroń, Surma, Wajda.
Stalprodukt: Piątek, Kubala, Bienias, Rynduch, Więsek, Cygan, Leśniak, Pytko, Rachwalski.

Widmat 1-0 F.H.U. Gawlik/AutoGeoTest
Bramka: Mateusz Pulak 35
Widmat: Mikulski, Mat. Kaczmarczyk, Mar. kaczmarczyk, Mi. Kaczmarczyk, Piech, Mazur, Stachoń, Fasuga, Pulak, Buczek.
FUH Gawlik: dziura, Truś, Wisełka, Klesiewicz, Plewa, Sieprawski, Kokoszka, Błoniarz, Wojewoda, Rodzaj.

Poniedziałek:

II liga:

Gandale 11-1 Regis
Bramki:Tomasz Cieśla 1, 15, 22, 31, Bartosz Ważydrąg 21, 25, 35, Kamil Jędrzejek 28, Michał Mazur 32, Maciej Skowronek 37, Maciej Machał 38 – Michał Chudy 19
Opętani 2-3 Bestconnect
Bramki:Daniel Sikorski 10, Piotr Kostuch 28 – Wojciech Mikulski 8, 34, Damian Duda 25
Elektrospec 7-0 Versus
Bramki:Bartosz Berowski 1, 6, 35, Paweł Gnutek 12, 23, Konrad Kurzywilk 14, Kamil Nawrocki 29
BosmanSklep.pl 7-1 Zetka
Bramki:Konrad Dobranowski 22, 23, Robert Szczeciński 25, Tomasz Gałka 29, 35, Tomasz Sopata 31, 39 – Szczepan Buława 27

AUTOR: Rafał Gnutek.