Futsal Czchów: Zmiana na pozycji lidera

303 0

Planowany na godzinę 17.15 mecz KS Bilsko- Piast Czchów nie odbył się ze względu na brak wymaganej ilości zawodników Piasta. W konsekwencji drużyna z Bilska zwycieżyła walkowerem 5:0.

Arbiter główny dopiero o 18.00 dał znak do rozpoczęcia meczu w którym mierzyły się ekipy Jogi Bonito i Smiling Boys. Gracze Jogi w przypadku zwycięstwa i straty punktów przez RRS (Roztokę Rally System) przejęliby przewodnictwo w tabeli, dlatego też od pierwszej minuty ruszyli do frontalnych ataków. Młodzi zawodnicy Smiling zostali zepchnięci do głębokiej defensywy i rzadko mieli okazję zagrozić bramce swoich rywali. Gracze Jogi byli dużo lepsi pod każdym względem i niemiłosiernie punktowali przeciwnika. Do przerwy wygrywali więc 4:1. Po zmianie stron obraz gry praktycznie się nie zmienił. Smiling Boys byli tylko tłem dla zawodników Jogi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2.

Przed godziną 19.00 na parkiecie zameldowały się zespoły Olympique i Diabły Południa. Choć faworytem pojedynku byli gracze Olympique, to niżej notowani Diabły Południa zaskoczyli swoich rywali swoją ambitną grą. Nie zamierzali się łatwo poddać i zasłużenie otworzyli wynik meczu. Olympique długo nie mógł znaleźć sposobu na zaskoczenie swoich rywali ale w końcu dopiął swego i zdobyli gola na 1:1 a następnie 2:1. Diabły nie złożyły broni i kilkanaście sekund po stracie bramki, wyrównują wynik spotkania. Jednak jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę meczu, zawodnicy Olympique zanotowali trafienie na 3:2. Drugie 20 minut rozpoczęło się od natychmiastowych ataków Diabłów. W ciągu kilkudziesięciu sekund zdobyli gola na 3:3, a następnie po raz drugi w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie Od tego momentu gracze Olympique zdobywali coraz większą przewagę, a Diabły nieco opadły z sił i zaciekle bronili swojego prowadzenia. Na nic jednak zdały się ich wysiłki, bowiem Olympique zdobył jeszcze 3 gole i ostatecznie zwyciężył 6:4.

Przyszedł w końcu czas na najciekawiej zapowiadające się spotkanie, czyli Kelnerinhos- Roztoka Rally System. Od pierwszych sekund obie drużyny narzuciły sobie szybkie tempo. Nie brakowało także ostrej walki bark w bark. Wynik meczu otworzyli gracze lidera, jednak Kelnerinhos otrząsnęli się po stracie gola i śmielej zaatakowali bramkę rywala. W końcu udało im się wyrównać stan spotkania oraz wyjść na prowadzenie 2:1 które zdołali utrzymać do końca pierwszej połowy. Po przerwie RRS solidnie wzięła się za odrabianie strat. Po kilku minutach od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu, graczom lidera udało się doprowadzić do wyrównania i wyjść na prowadzenie 3:2. Kelnerinhos nie powiedzieli jednak ostatniego słowa i trafili na 3:3. Roztoka przeważała do końca meczu, ale już nie zdołała zaskoczyć golkipera rywala i spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3. Jeden punkt na pewno nie zadowala zawodników RRS, którzy tracą przewodnictwo w tabeli na rzecz Jogi Bonito. Z kolei Kelnerinhos mogą być zadowoleni ze swojej postawy i ze zdobytego jednego punktu.

Po tym spotkaniu na parkiecie pojawiły się ekipy Z gór my syny i Orły Sokoły. Drużyny nastawily się głównie na oddawanie jak najwięcej strzałów, dlatego też bardzo rzadko mogliśmy obserwować w tym meczu koronkowe akcje. Za to piłka błyskawicznie przenosiła się z jednego pola bramkowego na drugie, a bramkarze mięli pełne ręce roboty. Bramkę na 1:0 zdobyli Z gór my syny, ale kilka chwil potem wynik brzmiał już 2:1 dla Orłów. Z gór my syny zdołali wyrównać, ale błyskawicznie Orły odzyskały prowadzenie. Ostatecznie to jednak Z gór my syny schodzili na przerwę z prowadząc 5:4. W drugiej odsłonie, stroną dominującą był już zespół Z gór my syny, którzy szybko strzelił 3 gole. Orły Sokoły próbowały jeszcze powalczyć doprowadzając do wyniku 8:6, ale Z gór my syny dobili swoich rywali i zwyciężyli 9:6.

Wczorajsze zmagania w siódmej kolejce Czchowskiej Ligi Futsalu, zamknął pojedynek dwóch najsłabszych ekip w tej edycji turnieju, czyli IVY i Starszych Panów. Od pierwszych sekund inicjatywę przejęli gracze IVY, którzy zepchnęli Starszych Panów do głębokiej defensywy i co rusz zmuszali ich bramkarza do interwencji. Z czasem gra się nieco bardziej wyrównała, ale nadal lepiej radziła sobie IVA, która na przerwę zeszła z prowadzeniem 5:0. Drugie 20 minut to trochę lepsza gra Starszych Panów, ale nie tworzyli sobie tak groźnych akcji bramkowych jak ich rywale. IVA ostatecznie zwyciężyła 8:1.