Futsal Czchów: Niespodzianka w meczu na szczycie. RRS znów na prowadzeniu

380 0

Kolejkę zainaugurował mecz Roztoki Rally System z okupującą dół tabeli IVĄ. Od pierwszej minuty gołym okiem dało się zauważyć wyraźnie wyższy poziom umiejętności graczy wicelidera tabeli. Zawodnicy IVY nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, ale ambitną grą starali się przeciwstawić rywalowi. Obydwie drużyny na przerwę zeszły przy stanie 3:1 dla RRS. Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. W oczy raziła fatalna skuteczność ekipy Roztoki, dlatego też zdołali zdobyć już tylko dwa gole. Spotkanie właściwie bez historii, zakończyło się wynikiem 5:1.

Później na parkiecie pojawiły się zespoły Smiling Boys i Z gór my syny. Już pierwsze sekundy pokazały, że obydwie drużyny jako taktykę nie obrały sobie zmęczenie przeciwnika długim utrzymywaniem się przy piłce, lecz szybkie przemieszczanie jej spod jednej bramki do drugiej. Wynik meczu otworzyli gracze Smiling Boys, ale za kilka chwil było już 1:1. Mimo że Z gór my syny posiadali optyczną przewagę, to jednak nie było im dane kolejny raz wyjść na prowadzenie. Uczynili to zawodnicy Smiling Boys. Do przerwy mieliśmy więc 2:1. W drugiej odsłonie meczu oglądaliśmy już zdecydowaną dominacją Z gór my syny nad rywalami. Gracze Smiling wyraźnie opadli z sił i z łatwością byli „rozklepywani” przez przeciwników. Stan meczu został wyrównany w czwartej minucie drugiej połowy. Będący na fali zawodnicy Z gór my syny zdobyli jeszcze zanotowali jeszcze 3 trafienia. Pojedynek zakończył się rezultatem 5:3.

Czas przyszedł na pojedynek przedostatniej drużyny w tabeli, z ostatnią czyli Piasta Czchów ze Starszymi Panami. W pierwszych minutach lepszą drużyną był Piast, który otworzył wynik meczu. Starsi Panowie nie załamali się i po kilku niezłych akacja udało im się zdobyć bramkę na 1:1. Spotkanie nieco się wyrównało, ale boiskowe wydarzenia nadal kontrolowali gracze czchowskiego Piasta, którym jeszcze przed zmianą stron udało się zdobyć trzy gole. Do przerwy- 4:1. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Odrobinę lepsza gra Starszych Panów, nie była jednak na tyle dobra by przeciwstawić się ekipie Piasta. Druga połowa dała nam tylko trzy gole, z czego dwa dla drużyny z Czchowa. Wynik spotkania – 6:2.

Około godziny 19.30 rozpoczęło się spotkanie Olimpique z zespołem Orły Sokoły. Drużyna narzuciły sobie bardzo szybkie tempo, co przynosiło nie tylko sporą ilość okazji bramkowych, ale również niemałą liczbę nieprzepisowych zagrań. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli gracze Olympique. Orły Sokoły wszystkimi możliwymi sposobami dążyli do zdobycia gola wyrównującego, ale gra defensywna rywali była bez zastrzeżeń. Na domiar złego Olympique podwyższa prowadzenie, i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu. Dwie minuty po rozpoczęciu drugich 20-stu minut Orły zdobywają kontaktową bramkę, ale zawodnicy Olympique szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami. Orłów stać już było tylko na jednego gola. Końcowy rezultat 4:2.

Następny mecz to starcie Diabłów Południa z drużyną Kelnerinhos. Bardzo wyrównany mecz od pierwszej sekundy, ale niestety nie przekładało się to na okazje bramkowe. W tym spotkaniu piłka zatrzepotała w siatce dopiero w 8 minucie meczu, kiedy to gracz Kelnerinhos pokonał golkipera rywali. Niedługo potem Kelnerinhos notują kolejne trafienie. Jeszcze przed syreną oznaczającą koniec pierwszych 20-stu minut, Diabły Południa zdobywają kontaktowego gola i mieli jeszcze nadzieje, że po zmianie stron uda im się odwrócić losy meczu. Niestety dla nich już po kilku minutach drugiej połowy Kelnerinhos podwyższyli prowadzenie. Ich gra była wyraźnie lepsza, przez co tworzyli sobie zdecydowanie więcej szans na zdobycie gola. Spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia dokładając do tego kolejne trafienia. Diabły Południa na kilka sekund przed zakończeniem meczu wykorzystali brak koncentracji i strzelili jeszcze 3 gole. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:4.

Na hit kolejki kibice zgromadzeni tego wieczoru na hali ZS w Czchowie musieli czekać aż do godziny 21.00. Naprzeciw siebie stanęły ekipy liderującej Jogi Bonito i świetnie radzącą sobie w ostatnich kolejkach KS Bilsko. Obydwie drużyny narzuciły sobie bardzo trudne warunki gry, dzięki czemu oglądaliśmy sporo sytuacji bramkowych, multum strzałów i bezpardonowych wejść. Wynik meczu otworzyli gracze lidera. Po stracie gola gracze z Bilska podkręcili tempo celem doprowadzenia do wyrównania, które udało im się wywalczyć w 12 minucie pierwszej połowy. Drużyna KS Bilsko miała szanse wyjść na prowadzenie, ale ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Joga Bonito natomiast, mimo że nie była drużyną słabszą, to nie tworzyła sobie tak dogodnych szans jak ich rywale. Do przerwy- 1:1. Po zmianie stron szaleńcze tempo meczu nie ustało. Joga kolejny raz wyszła na prowadzenie, z którego nie cieszyła się zbyt długo, ponieważ już po kilku sekundach od straty bramki KS Bilsko wyrównuje stan meczu. Ku uciesze fanów z Bilska, to ich pupile tym razem zdobywają gola dającego prowadzenie, które było wynagrodzeniem za ich tytaniczną pracę wykonywaną na boisku. Joga ruszyła wszystkimi siłami do odrabiania strat, ale w kilku sytuacjach piłkarze tego zespołu mieli pecha, gdyż piłka po ich strzałach trafiała w słupek. Niesamowicie dysponowani tego wieczora byli bramkarze obydwu drużyn, a zwłaszcza golkiper KS Bilsko, który uchronił swoją drużynę od starty bramki kilkoma niesamowitymi paradami. To między innymi dzięki jego postawie KS Bilsko ostatecznie pokonało Jogę Bonito 3:2.

Tym samym Jarosław Górka i spółka tracą przewodnictwo w tabeli na rzecz Roztoki Rally System.