II BLF. Aquer traci punkty, Gandale doskakują

566 0

Pierwszy raz w tym sezonie poniedziałkowe starcia trwały aż do godziny 23 z minutami. W pierwszym meczu na parkiet wybiegły ekipy Bestconnect i BosmanSklep.pl. Mimo, że „Bosmani” dominowali przez cały mecz, wynik 6-4 nie oddaje w pełni ich przewagi. Pierwsza bramka padła już w 15 sekundzie meczu, gdy szybką akcję celnym strzałem zakończył Tomasz Gałka. Przebijający się do pierwszego zespołu OKS-u Gałka w dalszej części meczu dołożył jeszcze dwa trafienia i skompletował hat-tricka.

W kolejnym meczu grająca przez cały sezon niezbyt błyskotliwie Zetka ograła w niesamowity sposób Stalprodukt II. Od początku meczu dobrze dysponowana tego dnia Zetka, prowadzona przez zdobywcę dwóch bramek Marcina Mikulskiego, bezsprzecznie dominowała na parkiecie i po 40. minutach zaciętego boju wygrała 3-1. Tylko w ostatnich dziesięciu minutach „Hutnicy” mogli nieco narzucić swój styl gry co udokumentowali bramką.

Sporo emocji przyniósł mecz Arcom – Elektrospec. Mecz, mimo dość sporej różnicy w ligowej tabeli, stał na wysokim, wyrównanym poziomie. Od początku Elektrospec narzucił swoje tempo gry, jednak to właśnie Arcom zdołał jako pierwszy trafić do siatki. Autorem trafienia był Krzysztof Rysak. W dalszej części meczu dzielnie bronili się piłkarze Arcom-u. Szanse na komplet punktów zostały stracone, gdy gola wyrównującego strzelił Konrad Kurzywilk.

Prawdziwy grad bramek obejrzeliśmy w meczu ostatniej ekipy ligi Regis z Semper Fidelis, czyli miejscem numer 3 ligowej tabeli. Regis w tym sezonie nie zdobył nawet jednego punktu i z tym problemem druzyna ta zmierzy się również za tydzień. „Sempersi” do siatki rywala trafili aż osiemnastokrotnie. Najlepiej spisał się Krystian Lewicki, który strzelił aż siedem goli. Kroku chcieli dotrzymać mu także Krzysztof Styrna i Jakub Dobranowski, którzy strzelili kolejno pięć i cztery bramki.

Niespodziankę przyniósł mecz Aquera z Opętanymi. Ci drudzy przez cały mecz dyktowali warunki spotkania i prowadzili już 2-0, jednak zawodnicy lidera II ligi do pracy wzięli się na sześć minut przed końcem i udało im się zdobyć jeden punkt. Warto zaznaczyć, że Aquer grał bez swojego nominalnego bramkarza i między słupkami stał zawodnik z pola – Mariusz Bednarz.

Na koniec zaplanowano mecz Gandale – Juget, który nie przyniósł zbyt wielu emocji. Gandale kontrolowali mecz od początku do końca. Kolejne dwa gole do swojego konta dołożył najskuteczniejszy strzelec rozgrywek – Tomasz Cieśla, a Juget mimo starań przegrał 3-6.

Mimo, że za tydzień odbędzie się ostatnia kolejka rozstrzygnęły się już losy, kto zagra w grupie „mistrzowskiej”, a kto w grupie „spadkowej”.