Piłka ręczna. Ambitna gra i porażka w Sandomierzu

545 0

Wisła Sandomierz – MOSiR Arcom Bochnia 39-30 (17-17)

Skład wyjściowy Arcom MOSIR Bochnia: Serwatka – Karwowski, Malinowski, Najuch, Wełna, Pach, Spieszny.

Przez pierwszą połowę utrzymywała się nasza przewaga trzema – czterema bramkami. Dopiero w końcówce gospodarze wyszli jeden raz na prowadzenie 18-17. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 19-19.

Początek drugiej połowy był bardzo wyrównany. Tak gospodarze jak i goście nie potrafili uzyskać przewagi. Stąd jedna i druga strona mogła wówczas co najwyżej pochwalić się jedno- lub dwubramkowym prowadzeniem.

Przełom nastąpił po 45 minucie meczu, kiedy to od stanu 26-26 Wisła zaczęła bochnianom odskakiwać. W ciągu dwóch minut zespół z Sandomierza zdobył 3 bramki po kontratakach spowodowanych nieprzygotowanymi rzutami bochnian. Bochnianie ambitnie próbowali odrobić straty i doszli rywali na jedną bramkę (30-29), jednak wówczas w wiślackiej drużynie różnicę, dał Marcin Ogrodnik (11 bramek), który poprowadził swój zespół, w ciągu kolejnych pięciu minut, do przewagi 35-29.

Ostatecznie MOSiR Arcom przegrał 39-30. Trener bochnian Ryszard Tabor w rozmowie z nami wyróżnił dwójkę swoich zawodników – Adriana Najucha – zdobywcę 12 bramek oraz bramkarza Krzysztofa Serwatkę.

Wyniki 14. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych…

SPR Wisła Sandomierz – MOSiR Bochnia 39-30 (19-19)