Wojciech Wojdak z BOSiR-u Brzesko zdobył trzy medale na Mistrzostwach Polski w pływaniu

420 0

Wojciech Wojdak wywalczył dwa srebrne medale na dystansach średnich: 200m ( 1:49,32s) i 400m stylem dowolnym oraz brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym (0:50,43s).

W rywalizacji na długim dystansie – 1500m Wojciech Wojdak uplasował się na 4. miejscu z czasem 15:32,79s.

Czas jakim Wojdak osiągnął podczas tych zawodów na dystansie 400m stylem dowolnym – 3:47,68s jest nowym rekordem Polski juniorów 17–letnich.

Drugi reprezentant brzeskiego klubu – Krystian Bałabuch wywalczył 4 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym z czasem 2:03,12s oraz szóste na 100m stylem zmiennym z wynikiem 0:57,92s.

Obaj pływacy mają duże szanse na start w Mistrzostwach Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się w Poznaniu.