Koszykówka: Zwycięskie starcia zawodniczek MOSiR-u z rywalkami zza południowej granicy

432 0

Dziewczęta trenujące w MOSiR-ze Bochnia pod okiem Piotra Lizaka, Witolda Jodłowskiego i Krzysztofa Kierońskiego zostały w trakcie turnieju podzielone na dwie drużyny. Pierwszy zespół składał się z koszykarek urodzonych w latach 2003 i 2004 roku, natomiast drugi złożony był z dziewczyn z rocznika 2002. Obie drużyny rozegrały dwa spotkania.

Pierwsze mecze zostały podzielone na cztery kwarty liczące po 10 minut, natomiast w drugich pojedynkach dziewczęta rywalizowały przez dwie połowy trwające 10 min.

Jako pierwsze wyszły na parkiet dziewczęta z roczników 2003/04 i od razu bez żadnych kompleksów przejęły inicjatywę na boisku. Przez cały mecz kontrolowały wynik i systematycznie powiększały swoją przewagę, ostatecznie zwyciężając 35 do 15.

W drugim meczu zmierzyły się czwartoklasistki BKM Zilina i MOSiR Bochnia (rocznik 2002). Dzięki wysoko przegranej pierwszej kwarcie (6:15) i bardzo agresywnej grze rywalek bochnianki przegrały to starcie różnicą czterech punktów, 32 do 36.

– Dobrze, że dziewczęta trafiły na tak mocnego rywala, ponieważ zawsze jest to kolejne doświadczenie dla nich. Jednakże moim zdaniem sędziowie nie powinni dopuszczać do takiej agresywnej gry. Mecz potoczyłby się zupełnie inaczej, gdyby liczone były faule. Większość zawodniczek z BKM Zilina spadłaby po drugiej kwarcie meczu – powiedział trener bocheńskiej ekipy Piotr Lizak.

Była to pierwsza i jedyna porażka zawodniczek MOSiR-u. Koszykarki z Bochni w meczu rewanżowym odpowiedziały rywalkom znacznie lepsza grą, która dała im zwycięstwo 13 do 11.

Wiedzieliśmy czego się możemy spodziewać w meczu rewanżowym i zmieniliśmy trochę ustawienie w piątkach, co przyniosło efekt w postaci wygranej 13 do 11 – zakończył trener bocheńskiej ekipy Piotr Lizak.

Młodsze dziewczęta w meczu rewanżowym również nie dały szans rywalkom i pokonały je 22 do 6. Wykazały się bardzo mocną obroną i dużą skutecznością w ataku.

Organizatorzy zadbali również o przeprowadzenie różnego rodzaju konkursy pomiędzy meczami, w których bochnianki mogły się zmierzyć ze swoimi sąsiadkami z zagranicy.

MOSiR Bochnia: Gabriela Czekaj, Agnieszka Staszel, Wiktoria Piwowarczyk, Zuzanna Dziadoń, Natalia Kruk, Sara Marczyk, Gabriela Leśniowska, Wiktoria Wróbel, Olga Wanicka, Maja Bednarek, Katarzyna Solak, Agnieszka Grzesik, Oliwia Maślak, Gabriela Koczwara, Zuzanna Kierońska, Aleksandra Podsiadło, Katarzyna Mroczek, Anna Pawełek, Zuzanna Kutyba, Oliwia Wątorek, Agata Kluz, Wiktoria Urbańska.

Trenerzy: Piotr Lizak, Krzysztof Kieroński oraz organizator wyjazdu Rafał Sroka.