Reklama

Piłka nożna: Po zimowej przerwie ruszyły rozgrywki młodzieżowe

Równo z rozgrywkami seniorskimi po długiej przerwie wznowiły swoje mecze również ligi młodzieżowe. W pierwszych spotkaniach z dobrej strony zaprezentowały się drużyny z Bochni, a szczególnego wyczyny dokonali trampkarze MOSiR-u, którzy pokonali wicelidera swojej ligi – AS Progress Nowa Huta.

Młodzicy – MOSiR Bochnia, Okocimski Brzesko

Udanie zainaugurowali wiosnę w Małopolskiej Lidze Młodzików podopieczni Janusza Piątka z MOSiR-u Bochnia. Młodzi zawodnicy tej drużyny wygrali na inaugurację z Akademią Piłkarską 21 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Jakub Burkowicz.

Dzięki tej wygranej młodzi piłkarze z Bochni awansowali na szóste miejsce w tabeli. Po 13 meczach mają na swoim koncie 21 punktów, tyle samo co piąta w zestawieniu Sandecja Nowy Sącz.

W najbliższym tygodniu bochnianie zmierzą się na wyjeździe z czwartym zespołem rozgrywek, Wisłą Kraków. Mecz w Krakowie, w sobotę 20 kwietnia.

W ramach tych samych rozgrywek porażkę poniósł zespół z Brzeska. Okocimski w pierwszym swoim wiosennym meczu przegrał na własnym stadionie z wspomnianą wcześniej Wisłą 2:5. Brzeszczanie zajmuje w tabeli przedostatnie, 13 miejsce z dorobkiem zaledwie 6 punktów. W kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z ostatnim Popradem Muszyna.

Trampkarze – MOSiR Bochnia

Występujący w Małopolskiej Lidze Trampkarzy zawodnicy MOSiR-u również rozpoczęli rozgrywki od zwycięstwa. Podobnie jak młodzicy wygrali 1:0, tylko że ich zwycięstwo było bardzo nieoczekiwane, ponieważ pokonali wicelidera tabeli AS Progress Nowa Huta.

Podopieczni Marcina Leśniaka mają na swoim koncie 13 punktów i zajmują 12 miejsce w tabeli. W kolejnym meczu zmierzą się z innym przedstawicielem Nowej Huty w rozgrywkach – Krakusem. Mecz w Krakowie, w sobotę o godzinie 14.00.

Juniorzy młodsi – BKS Bochnia

Po przeprowadzonej reformie rozgrywek juniorskich, BKS-owi Bochnia ubyły w Małopolskiej Lidze Juniorów dwaj najpoważniejsi konkurenci: Sandecja Nowy Sącz i Wisła Kraków, które rozgrywają swoje mecze w Lidze Makroregionalnej. Pozostała cześć zespołów walczy teraz o jedno miejsce premiowane awansem do rozgrywek centralnych oraz o zachowanie ligowego bytu. BKS ,,nie zainteresowany” jest żadnym z tych celów zajmując w tym momencie bezpieczne miejsce w środku stawki, a w ubiegły weekend zremisował w meczu wyjazdowym z Trzebinią 1:1.

MKS Trzebinia-Siersza – Bocheński KS 1-1 (0-0)
bramki: Bębenek 44′ – Mus 54′

Bochnia: Szydłowski – Górszczyk, Grzyb, Krokosz, Kruk, Miszczuk, Kuchnik, Wieciech (45. Szymański), Grodowski, Mus, Dutka (45. Michniak)

Mecz miał wyrównany przebieg, a obie drużyny stworzył kilka sytuacji do zdobycia goli. Ostatecznie na listę strzelców udało się wpisać Bębenkowi i Grzegorzowi Musowi. Napastnik BKS-u wykorzystując bierną postawę defensorów rywali pokonał Dołęgę.

Po czternastu kolejkach BKS zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. W kolejnym meczu bochnianie powalczą o powiększenie tego dorobku w starciu z piątą w tabeli Garbarnią. Mecz dzisiaj o godzinie 17.00.

Juniorzy starsi – BKS Bochnia

Z podobnych względów jak w przypadku juniorów młodszych BKS-owi w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych ubyli dwaj konkurenci: Cracovia i Sandecja.

Juniorzy starsi BKS-u w ramach rundy wiosennej nie rozegrali jeszcze żadnego spotkania. Ich mecze z Zabierzowem i Hutnikiem Kraków zostały przełożone.

Po rundzie jesiennej BKS Bochnia zajmuje 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. W kolejnym meczu zmierzy się na wyjeździe z Glinikiem Gorlice.

Tarnowska Liga Juniorów – Szreniawa, Trzciana, Okocimski

W Tarnowskiej Lidze Juniorów swoje zmagania w ubiegłym tygodniu zainaugurowali piłkarze Szreniawy i Trzciany. Ci pierwsi inauguracji rozgrywek nie mogą zaliczyć do udanych, ponieważ przegrali dwa mecze. Najpierw ulegli Okocimskiemu Brzesko 0:5, a następnie Radłovii Radłów 0:1.

Trzciana w swoim pierwszym meczu na wiosnę wygrała z Dunajcem Zakliczyn 2:1.

Bezapelacyjnym liderem tych rozgrywek jest Okocimski Brzesko, który w 13 meczach zgromadził na swoim koncie 37 punktów. Szreniawa zajmuje piątą pozycję z 19 punktami, a Trzciana jest ostatnia mając w dorobku 6 oczek.

Źródło: sportowetempo.pl, Dziennik Polski przelom.pl, własne