Brzeska A-klasa: Sensacja w Uszwi. Strażak wreszcie zwycięża na wiosnę

445 0

Iva Iwkowa mimo że imponowała formą od początku piłkarskiej wiosny, to w pojedynku z LKS Uszew miała być tylko tłem dla walczących o awans graczy Manelskiego. Pierwsza połowa zupełnie nie zwiastowała tego, że mogą oni stracić choćby punkt w tym spotkaniu. Totalnie zdominowali widowisko i zaaplikowali rywalom dwie bramki nie tracąc żadnej. Po zmianie stron role zupełnie się odwróciły. Zawodnicy z Iwkowej dyktowali tempo meczu i z niezwykłą ambicją przeciwstawiali się drużynie gospodarzy. Iva zasłużenie zdobyła dwa gole, nie tracąc już żadnego. Podopieczni Bogusa urywają dwa punkty hegemonowi i znacznie zmniejszają szanse LKSu Uszew na zrzucenie Iskry Łęki z pierwszego miejsca w tabeli.

Lider z łęk nie mógł inaczej zareagować na rezultat spotkania w Uszwi, niż zwyciężając z Sokołem Maszkienice. Tak się też stało- zespół Piotra Zaparta zwyciężył 2:0, choć do przerwy kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie na stadionie w Maszkienicach nie zobaczyli bramek. Po zmianie stron przyjezdni rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść dzięki trafieniom Pawła Wolszy i Oskara Machalskiego.

Niespodziewanym rezultatem zakończyło się spotkanie w Mikołajowicach. Dunajec podejmował Orła Stróże, który poległ w trzech ostatnich spotkaniach i wiele wskazywało na to że czwarta porażka z rzędu stanie się faktem. Fakt jest jednak taki że zespół Orła zakończył niechlubną serię pokonując ekipę Dunajca 3:2. Zespół Marcina Gajdura nie wykorzystał okazji do zmniejszenia straty punktowej do Olimpii Bucze, która również niespodziewanie zremisowała 1:1 w Biadolinach Szlacheckich z drużyną Startu 77. Obie bramki padły w pierwszej połowie (trafienia Jakuba Wojtasa dla gospodarzy i Kamila Kromki dla przyjezdnych). W drugiej części meczu szansę na zmianę rezultatu zmarnował Bartłomiej Boruta nie wykorzystując jedenastki podyktowanej dla Olimpii.

Niespodzianką można określić również rezultat spotkania w Czchowie, gdzie walczący o uniknięcie relegacji Piast, gościł plasującą się o sześć lokat wyżej w ligowej stawce Victorię Bielcza. Mecz dostarczył nie lada emocji, a kibice nie mogli narzekać na brak sytuacji podbramkowych. Zawodnicy Grzegorza Musiała okazali się lepsi od swoich rywali wygrywając 4:3 i nieco polepszyli swoją sytuację w tabeli.

Serię sześciu kolejnych porażek zakończyła drużyna Pogórza Gwoździec. Stało się to w spotkaniu w Porębie Spytkowskiej, gdzie zespół z Gwoźdźca poradził sobie z tamtejszym LKSem zwyciężając 4:2.
Wreszcie smaku zwycięstwa na wiosnę zaznali gracze Strażaka Mokrzyska. Ekipa Tomasza Rogóża na boisku w Łękach okazała się lepsza od Korony Niedzieliska zwyciężając 3:1.

W meczu ważnym dla końcowego układu tabeli, Kłos nie sprostał Spółdzielcy Grabno przegrywając 2:3. Sytuacja drużyny Mariusza Sachy robi się coraz trudniejsza, natomiast Spółdzielca odskoczyła od ostatniego miejsca na dystans czterech oczek.