V liga. Sokół jeszcze nie awansował. Polan wygrywa z Drwinią … walkowerem

483 0

Najłatwiej punkty zdobył w sobotę Polan, który walkowerem pokonał GKS Drwinia. Zespół Mariusza Krzywdy nie został dopuszczony do meczu z powodu… braku kart zdrowia, których nie udało się na czas dowieźć na miejsce meczu. Kolejne łatwe zwycięstwo Polanu (wcześniej wygrana po 16 minutach ze zdekompletowanym Śmignem) dało zespołowi Wacława Macioska awans na pozycję lidera, ponieważ…

Sokół Borzęcin nie pokonał w Zakliczynie Dunajca. Bezbramkowy remis spowodował, że zespół Sławomira Zubla spadł na drugą pozycję w tabeli (tyle samo punktów ma Polan) i do końca sezonu będzie musiał starać się o ligową promocję. W ostatniej kolejce Sokół pojedzie do Tarnowa na mecz z przedostatnią, zdegradowaną już Iskrą.Trener borzęcinian nie uważa jednak, aby ten czynnik stawiał jego zespół w lepszym położeniu. Tabelka nie ma już teraz znaczenia. Nie ważne kto jakie zajmuje miejsce. To tylko jeden mecz, w którym wiele może się zdarzyć: pojedynczy błąd, nieskuteczność, pomyłka arbitra… Dlaczego Sokół nie zapewnił sobie awansu na tydzień przed końcem sezonu? Mamy końcówkę sezonu – relacjonuje Zubel – kumuluje się zmęczenie, a czterech zawodników, z racji wąskiej kadry, zagrało w Zakliczynie z kontuzjami. Mimo to stworzyliśmy multum akcji pod bramką rywali. Zabrakło jednak skuteczności. Mieliśmy w 93 minucie piłkę meczową, ale niestety nie udało się. Dunajec zagrał tak jak się spodziewałem. Stwarzał sobie sytuacje głównie po stałych fragmentach i po strzałach z dystansu. Na szczęście w naszej bramce świetnie spisuje się Obłąk. Martwi mnie nieco gorsza postawa zawodników, po których można byłoby się więcej spodziewać. Sławomir Zubel dodał także, że niepokoi go sytuacja w lidze, w której – jak to ujął – jeden z zespołów konkurujących z Sokołem o awans najpierw gra 16 minut z jednym siedmioosobowym przeciwnikiem, później wygrywa walkowerem z powodu braku kart zdrowia rywali.

W podobnym tonie wypowiadają się działacze Ciężkowianki. Na jej stronie internatowej znajdziemy taki oto fragment relacji z wygranego meczu (3-1)meczu z Wisłą Szczucin: „Ciężkowianka w ostatniej kolejce musi pokonać u siebie Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska, a któryś z bezpośrednich rywali w walce o awans Sokół Borzęcin lub Polan Żabno muszą doznać porażki. Jednak po ostatnich wydarzeniach w lidze okręgowej nie mających nie wspólnego ze sportową walką fair play o taki wynik będzie niezwykle trudno.” Sam mecz toczył się pod dyktando gospodarzy. Pierwszego gola strzelił Banach, który powrócił do składu po pauzie (3 spotkań) spowodowanej czerwoną kartką obejrzaną w meczu z Sokołem. Kolejne trafienia dołożył jeszcze Szczerba i w zasadzie w 46 minucie mecz z wiślakami się zakończył. Honorowe trafienie dla ekipy ze Szczucina zdobył Furgał.

W najciekawszym meczu, mającym wpływ na kształt dolnej części tabeli Naprzód Sobolów pokonał w Zaczarniu Zorzę 3-2.Gole dla gości zdobyli: T.Trybuła, T.Sotoła oraz D.Serafin, dla gospodarzy: Zegar i Lipiński. Na kolejkę przed końcem w pozornie lepszej sytuacji jest Naprzód, który o dwa punkty wyprzedza Zorzę. Sęk jednak w tym, że w ostatnim meczu sezonu Naprzód gra w Żabnie, a Zorza podejmować będzie Czarnych Kobyle. Wynikiem zainteresowany będzie również Dunajec, który ma punkt więcej od Zorzy. Zespół z Zakliczyna zagra na koniec ligowej batalii z Wisłą w Szczucinie.

Czarni w swoim ostatnim meczu przed własną publicznością ulegli 0-2 Tarnovii. Rozstrzygnięcie padło w ostatnich 20 minutach meczu, kiedy to brak ławki rezerwowych dał się Czarnym we znaki. Wykorzystali to goście, którzy akcjami oskrzydlającymi znaleźli sposób na defensywę gospodarzy. Sam mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Obie strony mogły wcześniej strzelić gole, jednak na przeszkodzie stała nieskuteczność oraz jakość boiska po środowej potyczce Czarnych z Ciężkowianką.

W innych meczach Orzeł Dębno zapewnił sobie piątą pozycję na koniec sezonu po tym jak pokonał w Tarnowie przedostatnią w tabeli Iskrę 2-0. Pagen Gnojnik i Ikar Odporyszów podzielili się, jak na sąsiadów z ligowej tabeli przystało, punktami po remisie 2-2. Takim samym rezultatem zakończył się pojedynek w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie Dąbrovia zremisowała ze Śmignem.