Sparingi. Mistrz Polski rozgromił BSF

348 0

BSF przystąpił do meczu wzmocniony kilkoma zawodnikami, którzy jednak nie pokazali się ze zbyt dobrej strony – żaden z nich naszym zdaniem nie wniósł niczego ciekawego do gry w tym spotkaniu. O plusach w zespole BSF-u ciężko mówić, choć trzeba przypomnieć, że oba zespoły są na innym etapie przygotowań do sezonu, bo wynik odzwierciedla niestety przebieg gry w tym spotkaniu.

Spotkanie zostało rozegrane w trzech tercjach trwających kolejno 35, 25 i 10 minut (bez zatrzymywania czasu gry) – takie zasady zostały ustalone przez sztaby szkoleniowe obu zespołów przed spotkaniem.

Rozpoczęło się fantastycznie dla gospodarzy, bo po ciekawej akcji BSF-u piłkę do własnej siatki skierował Lebiedziński. Po okresie dobrej gry w obronie podopiecznych trenera Rafała Czai przyszedł czas na sporą kanonadę strzelecką przyjezdnych. Strzelanie rozpoczął Korczyński – grający trener krakowskiej drużyny, a później w krótkim odstępnie czasu hat-tricka skompletował brazylijski zawodnik Wisły – Douglas dos Santos.

Szansę na przywrócenie nadziei dla gospodarzy miał Kozieł, ale z rzutu karnego przedłużonego strzelił wprost w bramkarza. Przed pierwszą przerwą swoje czwarte trafienie dołożył wspomniany już Douglas.

Drugą tercję od szybko zdobytej bramki rozpoczęli przyjezdni – strzelił Czech. Na 2-6 trafił Fasuga, ale gol nie przynosi mu zbytnio chluby, bowiem wykorzystał chwilę kiedy Dworzeci podnosił z parkietu zawodnika gospodarzy i wpakował piłkę do pustej bramki. Kilka chwil później rozwścieczona Wisła prowadziła już 8-2 po dwóch trafieniach Czecha.

Na ostatnie 10 minut krakowianie wyszli z bramkarzem „lotnym” i w znakomity sposób zakładali futsalowy zamek na drużynie gospodarzy. Rozpoczęło się od trafienia Vakhuli i Lebiedzińskiego, który odkupił swój błąd z początku spotkania. Chwilę później trafienie zaliczył Douglas Fereira. Na kilka chwil przed końcem meczu swoje trafienie dołożył jeszcze Zadorożny i ustalił wynik meczu na 12-2.

BSF Bochnia – Wisła Krakbet Kraków 2-12
Bramki: Lebiedziński (s), Fasuga – Korczyński, Douglas dos Santos (cztery), Czech (trzy), Vakhula, Lebiedziński, Douglas Fereira, Zadorożny
BSF: Jaszczyński, Kocot, Data – Fasuga, Więsek, Lewicki, Kozieł, Szymanowski, Podgórski, Litewka, Kurzywilk, Kuśnierz, Rynduch
Wisła Krakbet: Nawrot, Dworzecki – Morawski, Zadrożny, Konczyk, Zastawnik, Czech, Kusia, Korczyński, Vakhula, Bieda, lebiedziński, Peter, Douglas Fereira, Ricardo Gomes, Douglas dos Santos.

Tekst: Rafał Gnutek