463 0

Rocznik 2001 i młodsze
Grupa A: Arad, Szazhalombatta, Nagyszolos, Ferencvaros

Grupa B: MOSiR Bochnia, SD Felix, Szeged, Obudzi Kaszasok.

Dziewczęta z rocznika U12 rozpoczęły turniej na Węgrzech od pewnego zwycięstwa nad zespołem słoweńskim SD Felix. Drużyna z Bochni na tle przeciwnika zaprezentowała się bardzo dobrze.

W drugim spotkaniu rywalem bochnianek był zespół Szeged. Pierwsza kwarta dla Węgierek 13 : 4, druga dla Bochni 13 :1! Niestety druga część meczu pod dyktando Szeged i przegrana…

Kolejny mecz dla zawodniczek z Bochni miał ogromne znaczenie. Wygrana z Obudzi Kaszasok to walka o lokaty I – IV, przegrana to utrata szans na walkę o medale. Dziewczęta z MOSiR zagrały bardzo dobrze w obronie, skutecznie w ataku i pewnie zwyciężyły.

Zespół z Bochni zajął ostatecznie drugie miejsce w grupie B i w półfinale spotkał się ze zwycięzcą grupy A – drużyną gospodarzy Szazhalombatta.

Faworytem spotkania był zespół gospodarzy, który odniósł komplet zwycięstw w fazie grupowej. Bochnianki przystąpiły do meczu skoncentrowane i po kilku minutach prowadziły 8 : 0! Następne minuty to wyrównana gra z obu stron. Bochnianki w tym meczu miały niską skuteczność w ataku, a gra obronna daleka była od ideału. Tym bardziej cieszy przekonywująca wygrana nad silny przeciwnikiem.

W finale ponownie spotkaliśmy się z drużyną Szeged. Pamiętając o porażce z tym zespołem w fazie grupowej bochnianki przystąpiły do pojedynku podwójnie zmotywowane. Od pierwszych sekund meczu zawodniczki MOSiR dyktowały swoje warunki gry. – Bardzo agresywna obrona i skuteczne zagrania w ataku pozwoliły nam na kilkunastopunktowe prowadzenie. Drużyna z Bochni wspomagana dopingiem starszych koleżanek, rodziców, sympatyków zespołu i niesamowitego pana Rafała Sroki zdecydowanie zwyciężyła!!! – relacjonuje trener zespołu Krzysztof Kieroński.

Wyniki:

MOSiR Bochnia – SD Felix 43 : 23 (16:2, 15:6, 3:7, 6:8)
MOSiR Bochnia – Szeged 34 : 50 (4:13, 13:1, 6:16, 11:20)
MOSiR Bochnia – Obudzi Kaszasok 53:8 (20:2, 5:2, 14:0, 14:4)

Półfinały:
MOSiR Bochnia – Szazhalombatta 58 35 (14:10, 11:4, 15:11, 18:10)

Finał:
MOSiR Bochnia – Szeged 52 : 37 (14:10, 16:5, 10:10, 12:12)

Skład zespołu MOSiR Bochnia r. 2001 i młodsze: Ala Kępa, Ala Datoń, Zuzia Dziadoń, Zuzia Kierońska, Dorota Świercz, Julia Fortuna, Weronika Mól, Agnieszka Blum, Gabrysia Czekaj, Julia Juszczyk, Wiktoria Kaczmarczyk, Natalia Kruk, Ola Podsiadła. Gabrysia Filipek, Łucja Więcek, Karolina Przybyła i Sara Marczyk.

Trener: Krzysztof Kieroński.
Nagrody indywidualne zdobyły:
Dorota Świercz – Najlepsza Zawodniczka Turnieju
Agnieszka Blum – Najlepsza Pierwsza Piątka Turnieju
Julia Fortuna – Najlepsza zawodniczka drużyny

Turniej na Węgrzech to kolejny krok przygotowań do rozgrywek ligowych. Zwycięstwa na tym etapie przygotowań cieszą lecz sam styl gry, jak i poszczególne elementy techniczne i taktyczne, wymagają poprawy – oceniają bocheńscy trenerzy.