III liga. BKS nadal na czele

368 0

BKS: Jaszczyński – Lewicki (80’ Wojewoda), Mazur, Kret, Kasprzyk – Górecki – Siwek (70’ Turczyn), Stokłosa (85’ Rzepecki), Łyduch, Czapeczka – Zubel.

Mecz toczony był nie w Muszynie, ale w Tyliczu, co miało spory wpływ na przebieg spotkania, zwłaszcza na sposób rozgrywania akcji. Boisko było bardzo wąskie, a murawa sprawiała kłopot w grze kombinacyjnej i po ziemi. Boisko zmusiło wiec oba zespoły do gry siłowej, gdzie walorem była nie technika, ale umiejętna gra głową oraz atrybuty siłowe.

Wynik otworzyli bochnianie po strzale Piotra Góreckiego. Rzut wolny wykonywał Mariusz Łyduch. Jego uderzenie wybił przed siebie bramkarz gospodarzy, a następnie sparował na poprzeczkę dobitkę Konrada Czapeczki. Piłka jednak nie opuściła boiska i spadła pomiędzy zawodników obu drużyn. W sporym zamieszaniu najwięcej szczęścia miał defensywny pomocnik Piotr Górecki, który z bliska wpakował piłkę do bramki.

Wyrównanie przyszło już minutę później. Na strzał z dystansu zdecydował się Zachariasz. Piłka skozłowała przed Jaszczyńskim i odbijając się od kępki trawy zmyliła młodego bramkarza.

Gol na 2-1 zawiązał się na lewym skrzydle, skąd wyszło dośrodkowanie w kierunku prawej strony boiska, gdzie mocnym strzałem w kierunku bliższego słupka Konrad Czapeczka wyprowadził BKS na prowadzenie.

Miedzy 60 a 80 minutą do głosu doszli gospodarze, którzy przejęli inicjatywę spychając bochnian do obrony. Bochnianie przeprowadzili jednak kontrataki. W jednym z nich świetną akcję przeprowadził Sebastian Turczyn. Najpierw minął czterech rywali, a następnie zagrał do Czapeczki. Prawy pomocnik dośrodkował do Sławomira Zubla, a ten w swoim stylu dopełnił formalności.

Zespół w meczu z Popradem poprowadził pod nieobecność trenera Manelskiego (sprawy rodzinne) – jego asystent Kamil Szewczyk. Młody trener pochwalił zespół za duże zaangażowanie i walkę.