Piłka młodzieżowa. Szreniawa wygrała pierwszy mecz, w derbach

487 0

Cały mecz toczył się pod dyktando Szreniawy, która miała zdecydowaną przewagę, choć przez całą pierwszą połowę chłopcy z Wiśnicza nie mogli zdobyć gola. Nad drużyną wisiało fatum z poprzednich meczy, kiedy to również Szreniawa dyktowała warunki gry a bramki zdobywał przeciwnik. Wszystko zmieniło się po przerwie a wynik otwarł Kamil Duda, który
w zamieszaniu podbramkowym wepchnął piłkę do siatki i było 1:0.

Szreniawa poszła za ciosem i kolejne bramki padły w odstępie kilku minut. Na 2:0 podwyższył Franek Wiercioch, strzelając głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ten sam zawodnik zaliczył asystę przy kolejnej bramce pięknie podając do Kacpra Tworzydły, który mocnym strzałem z linii pola karnego podwyższył na 3:0. Bramka czwarta to efekt współpracy 2 Franków. Po dobrym podaniu, grającego w środku Franka Wierciocha piłkę otrzymał Franek Ryczka, który technicznym strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza Czarnych.

Na 5:0 po indywidualnym rajdzie strzelił Radek Nowak. Chłopcy z Kobyla byli zdruzgotani. Ale próbowali zdobyć gola honorowego, co udało im sięw końcówce meczu po indywidualnej akcji napastnika Czarnych. Mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Przed piłkarzami Szreniawy mecz z Aslanem w Jadownikach (środa godz. 17.00). Wszystkich kibiców i sympatyków obu zespołów zapraszamy do Jadownik, a w przyszłą sobotę do Wiśnicza na mecz
z Dunajcem Zakliczyn.

W drużynie Szreniawy wystąpili: w bramce: B. Paprota, obrońcy: J. Babraj,D. Zym, K. Tworzydło, T. Godzik, P. Kowaliński, K. Korta na środku:K. Kaczmarczyk, K. Krzywda, Fr. Wiercioch, Fr. Ryczka, J. Czubala,J. Świątek, W. Tota, P. Bienias, W. Piech, w ataku K. Duda, R. Nowak.