Piłka młodzieżowa. MOSiR zwycięża i remisuje

486 0

Na stadionie przy Parkowej wychowankowie Janusza Piątka spotkali się z sąsiadami – Okocimskim Brzesko. Mecz rozgrywali w ramach 6 kolejki małopolskiej ligi. Spotkanie stało na słabym poziomie. Choć nie można było odmówić młodym piłkarzom ducha walki. Ostatecznie MOSiR zremisował z Okocimskim 1-1.

Pierwsza połowa to walka w deszczu i sytuacje ze stałych fragmentów gry, które nie przyniosły bramek. Druga połowa przyniosła momenty podbramkowe, z obu stron jednak w chwilach jeden na jeden dobrze interweniowali obaj bramkarze. W 58 minucie w sytuacji sam na sam bramkarz Okocimskiego sfaulował Francuza, za co otrzymał czerwoną kartkę, a sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Juszczak. Gospodarze próbowali podwyższyć wynik jednak grali niedokładnie i byli nieskuteczni wobec dobrze i twardo broniących się gości. Okocimski nastawiony na kontry zdołał wyrównać w doliczonym czasie gry i mecz zakończył się rezultatem 1:1.

MOSiR Bochnia- Okocimski 1-1 (0-0)
1. 58′ Juszczak (karny) – 70′ Okocimski

MOSiR Bochnia: w opisywanym meczu reprezentowali: Biernat – Kazek, Klejdysz, Korta, Czerwiński, Matlęga , Juszczak, Matras ( 60′ Palej), Burkowicz (44′ Kocot), Tabor (55’ Palonek ), Francuz (58′ Palej).

W tym samym czasie rozgrywane było spotkanie drugiego zespołu MOSiR-u. Trampkarze szkoleni przez Marcina Leśniaka spotkali się na boisku przy ul. Chodenickiej również z sąsiedzką drużyną – Szreniawą Nowy Wiśnicz, z która wygrali 2:0. Mecz był rozgrywany w ramach 6 kolejki tarnowskiej I ligi trampkarzy. W omawianym spotkaniu dwie bramki dla bochnian zdobył Szymon Lekki.

MOSiR Bochnia – Szreniawa Nowy Wiśnicz 2:0

Trampkarzy MOSiR Bochnia w meczu ze Szreniawą reprezentowali: Ćwik (bramka), Lekki i Mach (atak), Grzyb, Nagrodzki, Szymonik, Całka, Całka, Pałkowski, Machaj, Mazur, Dębosz. Z rezerwy występowali: Marchewka, Oświęcimka, Filipczyk.

Najbliższe spotkania na wyjeździe

W sobotę 14 września trampkarze Marcina Leśniaka rozegrają wyjazdowe spotkanie z Sokołem Borzęcin. W tym samym dniu również na wyjeździe walczyć będą podopieczni Mateusza Fortuny, którzy startują w rozgrywkach klasy młodzików. Będzie to ich pierwszy mecz w tych rozgrywkach – z Orłem Cikowice.
Dzień później w Krakowie w ramach 7 kolejki małopolskiej ligi wychowankowie Janusza Piątka walczyć będą z Cracovią.