IV liga. Dwie wygrane i porażka. Podsumowanie 7. kolejki

Sandecja II Nowy Sącz – Jadowniczanka Jadowniki 0:1 (0:0)
Żółte kartki: Orzeł – Rojkowicz
Widzów: 50.

Sandecja II: Jacenik – Cetnarowski, Tomaszek, Musiał, Bielak – Lupa, Orzeł, Kołbon, Góra – Kowalczyk (70 Wiktor), Strojny.
Jadowniczanka: Piątek – Baran, Ł. Kulig, M. Kulig, Pytel (70 Bujak) – Rojkowicz, Rydz, Kotarba, Ogar (80 Ogiela) – Dzieński, Legutko (65 Leśniak)

Doświadczenie kontra młodość – tak można w skrócie opisać ten mecz. Rezerwy 1-ligowej Sandecji nie wzmocnione żadnym zawodnikiem z pierwszej drużyny przystąpiły do meczu w składzie złożonym głownie z byłych lub obecnych juniorów. Przez długi czas utrzymywał się wynik bezbramkowy jednak los meczu w swoje ręce, a raczej nogi wziął Dzieński, który w 85 min strzałem z wolnego dał zespołowi z Jadownik prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Kotelnica Watra Białka Tatrzańska – Sokół Borzęcin 1:2 (1:1)
Bramki: Bochnak 20’ – Curyło 32’, Chmura 83’
Żółte kartki: Hudy, Harnik dwie – Ciesielski, Knap dwie
Czerwone kartki: Harnik (83) – Knap (42)
Widzów: 200.

Watra: Rabiasz – Kowalczyk, Strama, Harnik, Drobniak – Bochnak (46 Remiasz), Kuchta, Hudy, Rabiański (85 Dziubasik) – Zubek, Gacek
Sokół: Mucek – Chmura (90 Gałka), Zabiegała, Świątek, Gawłowicz – Patyk (89 Zachara), Zając, Moneta, Knap – Ciesielski, Curyło (78 Mularz)

Początek meczu zaskoczył kibiców w Białce Tatrzańskiej. Skazywani na porażkę gospodarze pokazali góralski charakter i w 20 min objęli prowadzenie. Wrzutkę Rabiańskiego pewnie wykorzystał Bochnak. Dwanaście minut później było już jednak 1-1, dogranie z boku boiska trafiło w Curyłę,a piłka po kontakcie z napastnikiem Sokoła znalazła się w bramce Watry. Jeszcze przed przerwą drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę obejrzał Knap. Gości po raz drugi w tym sezonie uratował Chmura, który w 83 min zdobył gola na wagę 3 punktów dla Borzęcina. Chwilę później z tego samego powodu co Knap boisko opuścił Harnik i końcowe minuty meczu obie ekipy grały w wyrównanych składach.

Rylovia Rylowa – Wolania Wola Rzędzińska 0:1 (0:0)
Bramka: Jasiak 54’
Żółte kartki: Handzlik, Gargul – Szczerba, Tarczoń
Widzów: 100

Rylovia: K. Baran – Stawarz, Strona, Gargul, Morawiec – J. Baran (80 Stachowicz), Handzlik, Szewczyk, Ślęczka (60 Pietrzak) – Smęda, Motylski (60 Skrzyński)
Wolania: Mikrut – Szosta, Furmański, Bartkowski, Krupa (80 Baruch) – Tadel, Szczerba, Tarczoń (78 Barwacz), Czarnik – Jasiak (61 Adamowski), Cabała (75 Bezkosty)

Jako pierwsi okazję mieli gospodarze. W 14 min Handzlik oddał zbyt lekki strzał by zaskoczyć Mikruta, w odpowiedzi próbował Szczerba , ale nie dał rady zaskoczyć dobrze interweniującego Barana. Okazje mieli także inni zawodnicy Wolani jednak po ich strzałach piłka nie znalazła drogi do bramki. Pierwsza bramka padła dopiero w 54 min gdy Jasiak wykorzystał dogranie Krupy i uderzeniem z 5 m zmusił Barana do wyciągania piłki z bramki. Pomimo okazji z obu stron m.in Szosty z 80 min czy Handzlika w doliczonym już prawie czasie gry wynik nie uległ już zmianie.