Piłka ręczna. Na początek wygrana

539 0

W pierwszych minutach spotkania to jednak goście wyszli na prowadzenie. Zaraz jednak wynik wyrównał najbardziej wyróżniający się w tym spotkaniu zawodnik MOSiR-u Sławomir Karwowski. O prowadzeniu bochnian zdecydowała natomiast bramka Filipa Pacha. Do 9 minuty walka była wyrównana, ale później już uwidoczniła się przewaga bardziej doświadczonego zespołu gospodarzy, który narzucił swoje warunki gry i stopniowo powiększał przewagę bramkową. – Było to dobre wejście w sezon rozgrywkowy, ale dopiero następne spotkania dadzą odpowiedź na co tak naprawdę stać nasz zespół w tym sezonie – mówi kierownik bocheńskiej drużyny Maciej Haber.

Mimo wygranej trener bocheńskiego zespołu Ryszard Tabor nie był całkowicie zadowolony ze spotkania:

Myślałem, że zaprezentujemy się lepiej. Byliśmy w wielu dobrych sytuacjach nieskuteczni. Widać brak zgrania z zespołem zawodników, którzy do nas doszli, pomimo rozegrania kilku meczów kontrolnych. Mam nadzieję, że z każdym spotkaniem będziemy grać lepiej, skuteczniej i szybciej. Dzisiaj to nie wyglądało dobrze, a stać nas na dużo lepszą grę i do tego będziemy dążyć.

MOSiR Bochnia:
T. Węgrzyn, J. Gut, M. Imiołek 4, S. Karwowski 6, M. Bujak 2, M. Wąsik, M. Zubik 4, T. Kozioł 1, F. Pach 5, H. Pamuła 1, K. Król 1, M. Janas 2, D. Tacik 1, J. Spieszny 3, J. Baluk, K. Malinowski.

Orzeł Przeworsk: Krzych 1, Gancarz 2, Majcher 5, Birek 1, Konrad Sołek 2, Piątek 7.

Kary:
MOSiR – 2 min., Orzeł – 8 min.

Poniżej podajemy wyniki wszystkich meczy rozgrywanych w ramach I kolejki grupy IV (28 i 29.09.2013r.):
MOSiR Bochnia – SPR Orzeł Przeworsk 30 : 18 (14 : 10)
SPR Wisła Sandomierz – MTS Chrzanów 25 : 26 (13 : 14)
SPR Grunwald Ruda Śląska – UKS Juvenia Rzeszów 35 : 26 (17 : 11)
KS Vive II Kielce KS KSZO Ostrowiec Św. 24 : 40 ( 8 : 20)
IIMIV05 AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – KS Wanda Kraków 27.09.2013 21 : 15 (11 : 7)

KOLEJNE ROZGRYWKI
Następne spotkanie bocheński zespół rozegra również u siebie w najbliższą sobotę 5 października. Na hali widowiskowo-sportowej gościł będzie SPR Wisłę Sandomierz. Kibiców zapraszamy na godz. 18.00.