I liga. Puszcza rozbita przez Arkę

388 0

Puszcza – Arka 2-5 (1-2)
Bramki: Moskwik 26′, Kołodziej 77′ – Jarzębowski 33′, Szwoch 38′, Tomasik 65′, 78′, Rzuchowski 85′
Żółte kartki: Mikołajczyk – Radzewicz, Szromnik
Czerwona kartka: Radzewicz (2 żółta, 90 minuta)

Puszcza: Sobieszczyk – Zontek (73′ Szymonik), Biernat, Kołodziej, Mikołajczyk (46′ Boroviczanin) – Nowak, Lizak, Rodin, Cholewiak, Janik – Moskwik (62′ Biel).

Arka: Szromnik – Budka, Juraszek, Sobieraj, Tomasik – Vinícius (69′ Rzuchowski), Pruchnik, Jarzębowski (84′ Wojowski), Szwoch, Radzewicz – Aleksander (88′ Jamróz).

Ten mecz mógł odmienić pozycje w ligowej tabeli Puszczy. Dobry początek uwieńczony golem Pawła Moskiwka (4. w sezonie) oraz frekwencja na poziomie blisko tysiąca osób zapowiadał przednie widowisko.

Niestety sny o pierwszym od 28 września zwycięstwie (z Okocimskim 4-0) zaczęły ulatniać się zaledwie pięć minut po golu niepołomiczan. Fatalny w skutkach błąd popełnił młody golkiper Puszczy – Andrzej Sobieszczyk. Akcja prawym skrzydłem zakończyła się podaniem do nieobstawionego na 16 metrze Jarzębowskiego który uderzył co prawda mocno, ale jednak wprost w bramkarza. Piłka niestety przeleciała przez ręce Sobieszczyka i powoli wpadła do bramki.

W 38 minucie było już 1-2. niczym narciarz slalomista zachował się Arkadiusz Aleksander, który z łatwością okiwał kilku defensor…ów gospodarzy, a następnie wyłożył piłkę Mateuszowi Szwochowi. Ten uderzył mocno, ale podobnie jak Jarzębowski – mało precyzyjnie. Znowu jednak interwencją nie błysnął Sobieszczyk. Zbyt późna interwencja kosztowała go utratę drugiej bramki.

W 65 minucie goście podwyższyli prowadzenie. Z łatwością rozegrana piłka w środku pola, przerzucenie jej na prawe skrzydło, gdzie mnóstwo czasu i miejsca miał Adrian Budka. Jego dokładne podanie trafiło do Piotra Tomasika, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Puszczy zaliczył swoje pierwsze tego dnia trafienie.

W 77 minucie gospodarze mogli na chwilę uwierzyć , że ten mecz nie jest jeszcze stracony. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił, choć nie bez pomocy golkipera – Szromnika – debiutujący w I lidze Patryk Kołodziej.

Zaledwie minutę później goście ponownie odskoczyli Puszczy na dwie bramki. Znowu dobre podanie otrzymał na prawym skrzydle Adrian Budka, który płaskim podaniem uruchomił zamykającego na dalszym słupku Tomasika.

Ostatni cios Arka zadała w 85 minucie. Wprowadzony po przerwie Michał Rzuchowski wpakował piłkę do siatki Puszczy po szybkim kontrataku swoich kolegów.

Źródło: 90minut.pl, puszcza-niepolomice.pl, orange sport, własne