Futsal Bochnia. Grają o punkty do końca

476 0

Dwa zespoły, które prowadzą w I lidze, czyli Widmat i Aquer solidarnie wygrały swoje mecze w stosunku 4-1. Piersi pokonali BosmanSklep.pl, drudzy Husarię Łapczyca. Widmat dopiero po przerwie złamał opór Bosmana, któremu dwa gole strzelił Patryk Kubik. Bosmani jako jedyna drużyna w lidze pozostają bez punktowej zdobyczy.

Aquer przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero w ostatnich 6 minutach gry. W 34 minucie Husaria zdobyła kontaktowego gola, którego autorem był najlepszy jak na razie strzelec rozgrywek – Adam Dunaj (8 goli). Nadzieje ekipy z Łapczycy rozwiał jednak Krzysztof Styrna aplikując rywalom dwie bramki.

Remisami zakończyły się mecze beniaminka –Semper Fidelis z Hydraulikiem oraz mecz kolejki pomiędzy Stalproduktem a Igloo. Zawsze Wierni mogą mówić o pechu. Do 38 minuty prowadzili, po golach Piotra Chruściela, dwoma trafieniami, aby w ciągu zaledwie 120 sekund roztrwonić całą swoją przewagę.

Zacięty pojedynek stworzyli zawodnicy Igloo i Stalproduktu. Już pierwsze minuty, kiedy to oba zespoły zadały sobie po ciosie, sugerowały, że kibice będą mieli okazję zobaczyć ciekawe zawody. Na początku drugiej połowy swoją drugą bramkę, a trzecią dla Stalproduktu w tym spotkaniu strzelił Kamil Rynduch. Prowadzenie Stalowców utrzymało się, podobnie jak w meczu Husarii z Sempersami, do ostatnich dwóch minut meczu. Najpierw w 39 minucie gola kontaktowego strzelił Dariusz Gałązka, a w ostatniej minucie remis Igloo dał drugi gol Macieja Parucha.

W innym spotkaniu Osiedlowcy pewnie pokonali Bocheńskie.com.pl. Pięcioma bramkami dla NPDL podzielili się Michał Cempa (3) oraz Paweł Zagata (2). NPDL zajmuje trzecią lokatę w lidze.

W drugiej lidze jako pojedynek kolejki zapowiadaliśmy mecz Maksima z Gawlikiem. Tak jak przewidywaliśmy, emocji nie zabrakło. Gawlik szybko objął prowadzenie po trafieniu Tomasza Wojewody, a tuż przed przerwą podwyższył Piotr Kokoszka. Zespół Dariusza Kulasa potrafił się jednak podnieść i na pięć minut przed końcem spotkania odpowiedzieć dwoma golami (Sławomir Osika i Kamila Samka) dającymi remis.

Pierwszy w tabeli Elektrospec pokonał ambitnie grający Versus po hat-tricku Konrada Kurzywilka, dla którego licznik strzelonych bramek sięgnął już liczby „13”. Pewne zwycięstwo odniosły Arcom i BSFU-18, które wysoko pokonały odpowiednio Regis i Zetkę. Te dwa zespoły zamykają tabelę II ligi.

Wiele bramek padło w konfrontacji Opętanych z Bestconnektem. Do przerwy prowadzili ci pierwsi po golu z 19 minuty Piotra Kostucha. Druga odsłona spotkania, to szybka wymiana ciosów, z której zwycięsko wyszli Opętani. Najpierw odpowiedzieli na gola Marcina Kity trafieniem Grzegorza Gruszczyńskiego, a następnie dołożyli kolejne trzy bramki( kolejno: Łukasza Furtaka, Dawida Pączka i Przemysława Młynarza). Bedtconnect dobrze finiszował. Niestety dla tego zespołu dwa gole (Dariusza Flaszy i Bartłomieja Kasprzyka)zdobyte w ostatnich dwóch minutach nie odmieniły już losów spotkania.

Wyniki 3. kolejki I ligi

Widmat 4:1 (0:0) BosmanSklep.pl
Bramki: Łukasz Fasuga 22′, Patryk Kubik 24′, 35′, Krzysztof Mazur 30′ – Dariusz Sobczyk 38′.

Bochenskie.com.pl 0:5 (0:3) NPDL
Bramki: Michał Cempa 4′, 12′, 40′, Paweł Zagata 14′, 38′.

Igloo 3:3 (1:2) Stalprodukt
Bramki: Maciej Paruch 3′, 40′, Dariusz Gałązka 39′ – Kamil Rynduch 3′, 21′, Mateusz Kaczmarczyk 12′,

J&A Hydraulik 2:2 (0:1) Semper Fidelis
Bramki: Adam Michniak 38′, Jarosław Żmudzki 40′ – Piotr Chruściel 13′, 33′.

KS Husaria Łapczyca 1:4 (0:1) Aquer
Bramki: Adam Dunaj 34′ – Mateusz Klesiewicz 7′, Jakub Dobranowski 28′, Krzysztof Styrna 35′, 38′.

Regis 1:5 (0:1) Arcom
Bramki: Damian Rejduch 33′ – Bartosz Ważydrąg 17′, Krzysztof Rysak 21′, Tomasz Orzeł 27′, Łukasz Mazankiewicz 33′, Grzegorz Grabarz 38′

Maxim 2:2 (0:2) FHU Gawlik
Bramki: Sławomir Osika 34′, Kamil Samek 35′ – Tomasz Wojewoda 2′, Piotr Kokoszka 20′

Zetka 2:6 (0:5) BSF U-18
Bramki: Michał Misiek 35′, Mariusz Nowak 39′ – Daniel Bukowiec 2′, Bartłomiej Miszczuk 5′, 24′, Dawid Pilch 7′, Dominik Mięso 9′, 19′,

Versus 1:3 (1:2) Elektrospec
Bramki: Janusz Góra 8′ – Konrad Kurzywilk 5′, 14′, 24′

Opętani 5:3 (1:0) Bestconnect
Bramki: Piotr Kostuch 19′, Grzegorz Gruszczyński 23′, Łukasz Furtak 25′, Dawid Pączek 30′, Przemysław Młynarz 38′ – Marcin Kita 22′, Dariusz Flasza 39′, Bartłomiej Kasprzyk 40′.