Puchar Polski. Sokół lepszy w karnych od Polanu

Sokół – Polan 1-1 (1-1) k. 4-2
Bramki: Zabiegała 15, Czerkas 29′
Sokół: Mucek – Zajac, Policht, Gawłowicz, Moneta – Mularz, Ciesielski, Kostecki, Mucha – Zabiegała (75′ Curyło), Gałka.
Polan: Pięta – Maciosek, Prażuch (68`Nogaś), Nowak, Ślęczka – Budzyński, Kurzawski (42`Wróbel), Motyka, Czyż, Czerkies – Bałut

Pojedynek w Borzęcinie był kolejną odsłoną rywalizacji pomiędzy dwoma beniaminkami IV ligi, beniaminkami, którzy w poprzednim sezonie toczyli zacięty bój o awans, a w nowych rozgrywkach na dobre zadomowili się w czubie ligi. Niemniej jednak pucharowy mecz był dla Sokoła okazją do zmazania plamy na klubowym honorze. Sokół w meczu 5. kolejki pokonał na własnym stadionie Sokół aż 7-1. Chcieliśmy się zrehabilitować za tamten mecz. Mieliśmy wówczas słabszy dzień, z kolei Polanowi wychodziło praktycznie wszystko – wspomina trener Sokoła – Sławomir Zubel.

Częściowo nam się to udało. W pierwszej połowie trwała walka w środku pola, jednak wydaje mi się, że mieliśmy o tę jedną, dwie sytuacje więcej od rywala. W drugiej połowie Polan bronił się juz tylko na własnej połowie czekając na kontry. W konkursie rzutów karnych świetnie zaprezentował się Mariusz Mucek, który wybronił dwa strzały – relacjonował szkoleniowiec borzęcińskiego beniaminka.

Za tydzień zostaną rozegrane dwa pozostałe mecze V rundy, w których faworytami będą Wolania i Tuchovia. Na kogo z nich chciałby trafić Sławomir Zubel? Wydaje mi się, że jest to podobna skala trudności. Bez względu na kogo trafimy, na pewno będą to ciężkie pojedynki.

Wiele klubów traktuje Puchar Polski jak zło konieczne – koszty meczów (wyjazd, ew. sędziowie, i inne), a realnych korzyści nie ma wielu – dlatego też podchodzi sie do nich jako poligon doświadczalny dla szkoleniowców. Nikt nie stawiał przed nami celów w tych rozgrywkach. Skoro jednak doszliśmy już do tego etapu głupio byłoby potraktować niepoważnie te spotkania. Chcemy grać dalej iu zagrać w półfinale przyzwoite zawody. Wynik będzie oczywiście sprawą otwartą.