Piłka ręczna. Intensywny weekend młodych bochnian

481 0

Juniorzy młodsi trochę słabsi od Chrzanowa

W sobotę 16 listopada juniorzy młodsi gościli PMOS Chrzanów. Młodzi bochnianie trenowani przez Jakuba Pacha, nieco przespali pierwszą połowę i zakończyli ją przegraną 12:19. Nieco lepiej zaprezentowali się w drugiej części meczu, ale i tak spotkanie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 31:29. Największą ilość bramek dla drużyny MOSiR-u zdobył Kamil Pagacz i tuż za nim Tomasz Orzechowski.

Juniorów młodszych Ośrodka reprezentowali: Michał Rabiasz, Wiktor Suchodolski 1, Sebastian Dziedzic 1, Sławomir Michalczyk 6, Tymoteusz Dobrzański Wojciech Piątkowski, Krzysztof Paczyński 1, Grzegorz Surga 2, Maciej Kurtyka, Maciej Mleczko 3, Michał Mijalny, Damian Obroślak, Tomasz Orzechowski 7, Krzysztof Mazur, Kamil Pagacz 8, Andrzej Górecki.

Na początek II rundy wygrana juniorów z Tuchowem

W niedzielę 17 listopada juniorzy MOSiR Bochnia rozpoczęli rundę rewanżową małopolskich rozgrywek. W hali I LO zmierzyli się z drużyną Sokoła Tuchów. Pierwsze minuty spotkania dobrze rozpoczęli młodzi bochnianie, którzy szybko uzyskali kilkubramkową przewagę. Kolejne minuty to gra bramka za bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:14 dla MOSiR-u.

Druga część spotkania to powolne budowanie przewagi bramkowej nad przeciwnikiem przez młodych bochnian. W 47 minucie wynik na tablicy wskazywał 28:19 dla gospodarzy. W kolejnych minutach nastąpiło rozluźnienie w szeregach bocheńskich juniorów, którzy pozwolili sobie na zmniejszenie przewagi do 5 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:27 dla MOSiR Bochnia.

Mimo wygranej trener bocheńskich juniorów Piotr Węgrzyn miał kilka negatywnych uwag – Zagraliśmy przeciętne spotkanie zarówno w obronie jak i w ataku. Pozwoliliśmy sobie na niepotrzebne rozluźnienie w ostatnich 15 minutach, co skrzętnie wykorzystali nasi przeciwnicy zmniejszając rozmiary porażki do 5 bramek. Popełniliśmy w tym czasie sporo głupich błędów, rzucaliśmy z nieprzygotowanych pozycji oraz graliśmy za bardzo indywidualnie, a nie zespołowo. Szkoda, bo gdybyśmy grali do końca, to wygralibyśmy ten mecz większą ilością bramek.

Bramki dla MOSiR zdobyli: Damian Obroślak, Michał Rabiasz, Piotr Kaczmarczyk, Krzysztof Więcek 6, Michał Gicala 6, Marcin Komorowicz 4, Paweł Łącki 4, Paweł Lysy 4, Tomasz Wolnik 3, Bartłomiej Mijalny 2, Maciej Mleczko 2, Grzegorz Słoma 1, Kamil Pagacz.

Spotkania wyjazdowe

Drużyny młodzików i juniorek brały udział w spotkaniach wyjazdowych. W niedzielę 17 listopada 2013 w Libuszy rozegrana została IV kolejka w ramach Małopolskiej Ligi Piłki Ręcznej w kategorii Młodzik. Dwie drużyny MOSiR-u nie miały szczęścia do gospodarzy i przegrały z zespołem Wiertmet: MOSiR I 16:26 (9:14), MOSiR II 7:21 (4:11). Drugiemu zespołowi, trenowanemu przez Jakuba Pacha, nie dopisało też szczęście w meczu z drużyną UKS Kruki Skrzyszów, z którą bochnianie przegrali 9:13 (3:6). Bardzo dobrze natomiast spisali się w starciu z wymienionym klubem podopieczni Marcina Bożka (MOSiR I), którzy ze Skrzyszowem wygrali 15:8.

Najwięcej bramek dla Bochni w następujących meczach zdobyli :
MOSiR I Bochnia – UKS Wiertmet Libusza: Filip Fasuga 6
MOSiR I Bochnia – UKS Kruki Skrzyszów: Filip Fasuga, Krzysztof Goliński i Dawid Zajączkowski po 4
MOSiR II Bochnia – UKS Kruki Skrzyszów: Tomasz Mroczek 5
MOSiR II Bochnia – UKS Wiertmet Libusza: Filip Gumuła 4

Zespół MOSiR I Bochnia reprezentowali:
Filip Fasuga, Krzysztof Goliński, Kacper Lipina, Michał Dobrzański, Michał Budzyn, Dawid Zajączkowski, Filip Jawień, Grzegorz Drzazga, Oliwer Choma, Iwo Stpczyński, Przemysław Mucha, Mateusz Łącki, Karol Kram.

MOSiR II: Marcel Bożek, Bartłomiej Samek, Łącki Kacper, Igor Jaśkiewicz, Adrian Kieroński, Filip Gumuła, Marcin Jakubowski, Wojciech Kłusek, Jakub Pagacz, Dawid Gadzina, Tomasz Mroczek, Kevin Kociołek, Przemek Więcek.

Pechowe Kielce dla juniorek

W niedzielę juniorki, trenowane przez Ewę Salamon, poniosły na wyjeździe sromotną klęskę. Przegrały z gospodarzami Koroną Kielce 18:51 (9:23).

Kolejne spotkania

22 listopada 2013r. (piątek)
Już w najbliższy piątek juniorki MOSiR Bochnia gościć będą szczypiornistki Kusego Kraków. Mecz odbędzie się w sali sportowej I LO w Bochni przy pl. ks. Czaplińskiego 1., godz. 18.30

23 listopada 2013r. (sobota)
W sobotę juniorzy młodsi będą gościć w ramach VI kolejki małopolskiej ligi Kusego II Kraków. Mecz odbędzie się w sali sportowej I LO w Bochni. Początek spotkania o godz. 10.00

24 listopada 2013r. (niedziela)
W niedzielę juniorzy rozegrają wyjazdowe spotkanie z Kusym Kraków. W Bochni chłopcom z MOSiR-u kibicować będzie można 1 grudnia, kiedy to przyjedzie zespół PMOS Chrzanów.

Sekcja piłki ręcznej zaprasza w niedzielę na Turniej Młodzików, który odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32 w Bochni. Zawody rozpoczną się o godz. 8.30. Bochnianie gościć będą zespoły PM I Tarnów, PM II Tarnów i Krakowiak 85 Kraków.

Źródło: mosir bochnia