Futsal Bochnia. Stalprodukt już na pudle

485 0

Pojedynek Aqueru ze Stalproduktem potwierdził, że ta druga drużyna aby wygrać, musi trzy punkty wyszarpać rywalowi, wymęczyć go i ograć jedną bramką. Stawką spotkania beniaminka z byłym mistrzem było trzecie miejsce w tabeli. Spotkanie miało wyrównany charakter, choć z tą uwagą, że jeden zespół starał się prowadzić atak pozycyjny (Stalprodukt), drugi czekał na kontry. I jedni i drudzy stworzyli sobie kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. Na ich przeszkodzie stawali dobrze dysponowani bramkarze. Wygrał zespół, który miał w swoim składzie specjalistę od wykańczania akcji – Michała Leśniaka. Przez większą część meczu niewidoczny we właściwym momencie przechwycił niedokładnie rozegraną piłkę i po rozegraniu tzw. klepki w sytuacji sam na sam dał swojemu zespołowi trzy punkty.

Mecz Bosmana z Sempersami był niezwykle ważny dla układu dolnej części tabeli. Pierwsi mieli za sobą dwa mecze wygrane z rzędu, w tym z liderem z NPDL, drudzy przegrywali wszystko od czwartej kolejki. Tylko przez pierwsze mniej więcej 10 minut był to wyrównany pojedynek. Z każdą kolejną minutą rosła przewaga Bosmanów, którzy już do przerwy prowadzili 2-0.

Punktem decydującym o losie rywalizacji była zła interwencja bramkarza „Zawsze Wiernych” – Jakuba Schrama. Wystartował do zagranej do jednego z rywali piłki i zagrał ją ręką poza polem karnym. Sędzia bez wahania pokazał mu czerwoną kartkę. Utrata zawodnika bardzo źle podziałała na morale Sempersów, którzy od tego momentu stracili aż 6 goli (trzy trafienia zaliczył Grzegorz Baran). Sempersi spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. Bosmani mają już tyle samo punktów co szósta Husaria i siódme Bochenskie.com.

Ostatnia z wymienionych drużyn zagrała w niedzielny wieczór bardzo dobre spotkanie, niestety dla niej zakończone bolesną porażką z Widmatem. Mecz mimo, że przewagę miał w nim Widmat, trzymał w napięciu do ostatniej minuty. Dopiero w 38 minucie Jakub Buczek strzelił swoją drugą bramkę, która dała prowadzenie aktualnemu mistrzowi. Bochenskie wycofało bramkarza stawiając wszystko na jedną kartę. Ta dla nich nie była łaskawa. Przechwycona piłka w ostatnich sekundach dała Widmatowi trzeciego gola strzelonego do pustej bramki. Widmat prowadzi w lidze z dorobkiem 21 punktów.

Tuż za nim plasuje się NPDL z 19 oczkami. Osiedlowcy stoczyli, zwłaszcza w pierwszej połowie, ciężki bój z Husarią, która po raz kolejny potwierdziła, że co jak co, ale początek spotkań ma bardzo dobry. Tym razem już po 10 minutach uzyskała dwie bramki przewagi, które mogły jej dać nadzieje na korzystny wynik. Jeszcze do przerwy wynik dogonili Michałowie Bajda i Cempa. Po zmianie stron obserwowaliśmy szybki, choć toczony przy przewadze NPDL-u mecz. O wyniku zadecydowało ostatnie 5 minut, w którym NPDL zachowało więcej sił. Osiedlowcy pokonali Husarię 7-4.

W ostatnim meczu kolejki punktami podzielili się Igloo z Hydraulikiem. Igloo, które przed tygodniem efektownie pokonało Aquer do 39 minuty prowadziło 1-0. Na minutę przed końcem meczu gola na wagę remisu strzelił Damian Zegiel. Igloo ma cztery punkty straty do czwartego Aqueru i dwa punkty przewagi nad Husarią. Hydraulik mimo zdobycia jednego punktu nadal bez zwycięstwa i na ostatnim miejscu w tabeli.

W drugiej lidze, podobnie jak w 7 kolejce rywalizacja miała bardzo zacięty charakter. Aż trzy mecze zakończyły się wynikiem remisowym, a te rozstrzygnięte mogły również zakończyć się zupełnie odmiennym wynikiem.

Bestconnect do przerwy przegrywał z BSF U-18 0-1, aby po zmianie stron strzelić rywalom aż trzy gole, ostatniego w ostatniej minucie spotkania, kiedy już BSF nie zważał na defensywę. Dzięki temu zwycięstwu Bestconnect ma już 9 punktów i oddala się od strefy zespołów zagrożonych spadkiem.

Zetka stworzyła w meczu z Versusem wiele sytuacji, a jednak to młodzież z Versusa dopisała sobie kolejne punkty w ciężkiej walce o utrzymanie. Spotkanie nie stało na nawet dobrym poziomie, mimo to jednak trzymało w napięciu do ostatniej minuty. Faktem bezspornym jest jednak to, że wiśniczanie mają tylko jeden punkt, Versus ma ich 6.

Największa niespodziankę sprawił Regis, który zremisował 3-3 z Maksimem. Oglądając to spotkanie miało się wrażenie, że Maxim musi wygrać i to różnicą kilku bramek. Tak się nie stało. Brak skuteczności w wykończeniu stworzonych sytuacji zemścił się w ostatniej minucie, kiedy to Michał Chudy strzelił gola dającego jeden punkt.

Huśtawkę nastrojów przeżyli zawodnicy Gawlika i Opętanych. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli wiśniczanie już w 5 minucie. Chwilę potem wyrównali Opętani, którzy do końca pierwszej połowy podwyższyli wynik na 3-1. Gawlik po zdobyciu bramki na 2-3, jeszcze w pierwszych minutach drugiej odsłony, ambitnie zaatakował, a jego starania zostały nagrodzone na 2 minuty przed końcem meczu.

Elektrospec miał w niedzielę okazję, aby w przypadku zwycięstwa wejść nawet do pierwszej trójki klasyfikacji. W rywalizacji z liderującym Arcomem dwukrotnie Elektrospec musiał odrabiać straty. Dwa gole Konrada Kurzywilka były odpowiedzią na trafienia Tomasza Cieśli. Punkt nie daje wielu powodów do radości ani Elektrospecowi ani Arcomowi. Pierwsi na zakończenie pierwszej rundy co najwyżej mogą zając miejsce w pierwszej trójce, drudzy będą uważnie śledzić rozwój wypadków w najbliższą niedzielę. Dla nich bowiem pierwsza faza sezonu już się zakończyła.

Wyniki 8. kolejki I ligi:

Aquer 0:1 (0:0) Stalprodukt
Bramka: Leśniak 30′

BosmanSklep.pl 9:1 (2:0) Semper Fidelis
Bramki: Mikołaj Machalski 6′, 33′, Grzegorz Baran 12′, 21′, 39′, Tomasz Sopata 34′, Tomasz Gałka 38′, 40′, Krystian Hebda 40′ – Piotr Chruściel 27′.
Czerwona kartka: Jakub Schram 32′

KS Husaria Łapczyca 4:7 (2:2) NPDL
Bramki: Paweł Mularz 7′, Adam Dunaj 9′, Adam Rębilas 24′, 30′ – Michał Bajda 10′ 23′, 31′, Michał Cempa 12′, 35′, Tomasz Bajda 28′, 35′, Dariusz Romański 40′.

Widmat 3:1 (0:0) Bochenskie.com.pl
Bramki: Jakub Buczek 22′, 38′, Patryk Kubik 40′ – Marcin Kwinta 28′.

Igloo 1:1 (1:0) J&A Hydraulik
Bramki: Bartłomiej Wnęk 15′ – Damian Zegiel 39′