Piłka ręczna. Bochnianie przegrali, MTS Chrzanów nadal niepokonany

475 0

Już pierwsze minuty pokazały, że to będzie niezwykle trudny mecz zarówno dla gospodarzy, jak i dla gości. Po pięciu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy 2:2, ale już po chwili to gracze MTS-u mieli nieco więcej powodów do zadowolenia. Ekipa z Chrzanowa zdołała wypracować dwu-, a nawet trzybramkowe prowadzenie, ale bochnianie nie odpuszczali. Ostatnia faza pierwszej połowy to walka łeb w łeb, bramka za bramkę, ale przewagi MTS-u i tak nie udało się bochnianom zniwelować.

Po zmianie stron mogło się wydawać, że zmotywowani podopieczni trenera Tabora choć w minimalnym stopniu przejmą inicjatywę w tym spotkaniu. A jednak, tak się nie stało. MOSiR marnował dogodne sytuacje, a tymczasem gospodarze pewnie punktowali. Po bramce Tomasza Zacharskiego w 32. minucie MTS miał trzy bramki zapasu (17:14) i to prowadzenie gospodarzom udało się utrzymać naprawdę długo. Do remisu bochnianie doprowadzili dopiero w 57. minucie, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Sławomir Karwowski (27:27). Niestety, więcej bramek zdobywanych przez bocheńskich zawodników nie było już dane zobaczyć kibicom w tym meczu…

W ostatnich sekundach ekipie MOSiR-u brakowało skuteczności, czego nie można było powiedzieć o ich przeciwnikach. Po bramkach Marcina Skoczylasa i Wojciecha Żydzika to miejscowa drużyna cieszyć się mogła nie tylko ze zwycięstwa nad bochnianami, ale także z faktu, że pozostała na fotelu lidera rozgrywek. Szczypiorniści z Solnego Grodu po pierwszej rundzie plasują się natomiast na trzecim miejscu drugoligowej tabeli.

MTS Chrzanów – MOSiR Bochnia 29:27 (16:14)

Bramki dla MOSiR-u: Karwowski 7, Król 5, Zubik 5, Imiołek 3, Janas 3, Najuch 2, Spieszny 2.

Bramki dla MTS-u: Skoczylas 6, Żydzik 6, Mucha 5, Rola 4, Zacharski 3, Kirsz 2, Zajdel 2, Orlicki 1.

Wyniki pozostałych spotkań dziewiątej kolejki:
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – SPR Orzeł Przeworsk 40:20 (20:11)
KS Wanda Kraków – KS Vive II Kielce 35:33 (15:16)
KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – SPR Grunwald Ruda Śląska 37:31 (19:15)