Futsal Bochnia. Widmat odskoczył Osiedlowcom

409 0

Wydarzeniem 9. kolejki I ligi był bez wątpienia pojedynek lidera – Widmatu z wiceliderem – NPDL. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Osiedlowców, którzy szybko po golu Tomasza Bajdy wyszli na prowadzenie. Strata bramki podziałała jednak mobilizująco na obrońców tytułu, którzy z każdą minutą coraz bardziej przejmowali inicjatywę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Do przerwy Widmat prowadził, jak najbardziej zasłużenie, 4-1, a mógł jeszcze wyżej. Z bardzo dobrej strony, pod nieobecność Łukaszów Piecha i Fasugi zaprezentowali się Marcin Mikulski oraz Jakub Kupiec, którzy dynamizowali poczynania swojego zespołu. Po zmianie stron Widmat skupił się na kontrolowaniu boiskowych wydarzeń. Skończyło się 6-2. Widmat ma już 24 punkty, o 5 więcej od NPDL i Stalproduktu.

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że Stalprodukt ciuła co prawda punkty, ale robi to bez błysku. W 9. kolejce otrzymaliśmy piękną odpowiedź od starego mistrza, który bezdyskusyjnie pokonał będącego ostatnio w dobrej formie Bosmana. Beniaminek zagrał słabo i w ataku i w obronie. Potwierdziły się jednak nasze przypuszczenia, że bez Grzegorza Barana – uczestnika kilku jeszcze innych lig środowiskowych, Bosman traci bardzo wiele. Zawodnikiem meczu był Sławomir Maślaniec, autor aż czterech goli.

Odpowiedź na dotychczasową krytykę dał także zespół Semper Fidelis. Zwycięstwo 3-1 nad Husarią w meczu o 6 punktów dało wyraźny sygnał, że Zawsze Wierni nie składają jeszcze broni i będą się liczyć w walce o utrzymanie. Dwa gole strzelił Krystian Lewicki, jedną dołożył Piotr Chruściel. Sempersi, jako drużyna, w końcu wykorzystywali swoje indywidualne umiejętności nie do popisów, ale do prowadzenia akcji zespołowych. Husaria ma 9 punktów – zaledwie dwa więcej od Sempersów i tyle samo co Bosman.

Hydraulik, mimo dobrej końcówki meczu z Aquerem, ponownie nie zdobył nawet jednego punktu. Beniaminek już do przerwy prowadził dwoma bramkami, a po zmianie stron szybko dorzucił jeszcze trzeciego gola. Hydraulik przegrał ważną bitwę, choć po wyrównanej walce, ale nie stoi jeszcze na straconej pozycji. Ważne dla niego będą pierwsze mecze rundy rewanżowej.

W meczu zespołów ze środka tabeli lepsi od Igloo okazali się futsalowcy z Bochenskie.com.pl . Co więcej wykazali się hartem ducha gdyż już po 11 minutach przegrywali 0-2. Dzięki temu zwycięstwu Bochenskie przeskoczyło w tabeli Igloo i zajmuje obecnie 5. lokatę w tabeli.

Wyniki 9. kolejki I ligi:

Bochenskie.com.pl 4:2 (0:2) Igloo
Bramki:
Rafał Wacnik 23′, Sławomir Kukla 24′, 40′, Marcin Kwinta 32′ – Piotr Cholewa 10′, Dariusz Gałązka 11′

J&A Hydraulik 2:3 (0:2) Aquer
Bramki:
Łukasz Rybka 36′, Adam Michniak 40′ – Jakub Dobranowski 9′, Krzysztof Styrna 19′, 25′.

NPDL 2:6 (1:4) Widmat
Bramki:
Tomasz Bajda 7′, Paweł Zagata 25′ – Jakub Buczek 12′, Tomasz Marut 14′, 40′, Jakub Kupiec 15′, Patryk Kubik 16′, Marcin Mikulski 29′.

Semper Fidelis 3:1 (2:1) KS Husaria Łapczyca
Bramki:
Krystian Lewicki 1′, 29′, Piotr Chruściel 3′ – Paweł Mularz 12′,

Stalprodukt 6:1 (2:0) BosmanSklep.pl
Bramki:
Sławomir Maślaniec 3′, 12′, 26′, 31′, Dominik Prytko 34′, Jarosław Strach 38′ – Mikołaj Machalski 24′

10 J&A Hydraulik 9 3

W drugiej lidze, w pojedynku na szczycie, Opętani pokonali po bardzo zaciętym meczu Elektrospec i w nagrodę objęli przodownictwo w rozgrywkach. Dwa gole dla Opętanych strzelił Łukasz Furtak, w tym jedną na niespełna dwie minuty przed końcem meczu, na co dzień zawodnik Puszczy Niepołomice.

Trzecie miejsce w rozgrywkach zajmuje Maxim, który dobrą rundę kończy spodziewanym zwycięstwem nad Zetką. Maxim dominował przez niemal całe spotkanie, choć trzeba przyznać, że mecz miał bardzo siłowy charakter – mało było zagrań technicznych, a więcej wybloków, walki bark w bark. Maxim szybko ustawił sobie mecz strzelając gola już w 1 minucie meczu.

W pojedynku dwóch zespołów walczących o ligowy byt, Versus pokonał po szalonym meczu Bestconnect. Ci ostatni prowadzili już 2-0, aby od 25 do 27 minuty stracić trzy gole. Mecz, choć nie stał na wysokim poziomie, mógł się podobać. Akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Raz obserwowaliśmy zmagania pod bramką Versusa, innym razem Bestconnektu. Dzięki temu zwycięstwu Versus dogonił Bestconnect w tabeli. Oba zespoły mają po 9 punktów.

Pewne trzy punkty zdobyli zawodnicy Gawlika. Tym razem pokonali 3-1 Regis. Co ciekawe w zespole Regisu wystąpił Mirosław Kalita – były zawodnik Amiki Wronki i Śląska Wrocław. Mimo, że nie schodził z parkietu ani na minutę i dawał swojemu zespołowi wiele dobrego w postaci spokoju i umiejętnego ustawiania się, było to zbyt mało na wybiegany i dobrze poruszający się po boisku zespół Gawlika. Regis pozostaje więc na przedostatnim miejscu, a Gawlik jest piąty i traci tylko pięć punktów do lidera.