Puchar Ligi. Bez niespodzianek, ale z dużymi emocjami

465 0

Jako pierwsi na parkiet wyszli futsalowcy BSF U-18 oraz Zetki. Z analizy drugoligowej tabeli, a także poprzedniego, ligowego meczu obu zespołów wynikało, że będzie to jednostronny mecz. Wszyscy ci, którzy tak myśleli mylili się. Młodzież BSF, mimo zwycięstwa, do końca spotkania musiała mieć się na baczności. Do przerwy Zetka przegrywała 2-5, choć ze stanu 0-3 potrafiła wyjść na 2-3. BSF w pierwszej połowie był przede wszystkim bardziej skuteczny potrafiąc wykorzystać swoje okazje pod bramką Widełki. Po zmianie stron stopniowo Zetka odrabiała straty doprowadzając w 36 minucie do remisu (oba zespoły stworzyły soebie w tym fragmencie wiele sytuacji bramkowych). Zaledwie minutę później Dawid Pilch strzelił efektowną bramkę na 6-5. Ostatni zespół II ligi potrafił w końcowych minutach stworzyć sobie kilka znakomitych okazji do strzelenia bramki. Na przeszkodzie stawał jednak bardzo dobrze dysponowany Klima. BSF awansował i w 1/8 finału zmierzy się z J&A Hydraulik.

W kolejnym pojedynku Elektrospec stoczył równie zacięty, co Zetka i BSF, bój z Regisem. W barwach tego ostatniego wystąpił Mirosław Kalita, były zawodnik Amiki Wronki, który strzelił Elektrospecowi dwie bramki (na wywiad z którym zapraszamy wkrótce). Mecz zaczął się od celnej wymiany ciosów obu zespołów. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze tylko jedną bramkę, która dała prowadzenie Elektrospecowi. W drugich 20 minutach obserwowaliśmy bardzo dobry mecz, w którym akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Początkowo lepszą skuteczność prezentował Elektorspec, który już w 25 minucie prowadził 5-2 (co ciekawe bramki nie strzelił Konrad Kurzywilk, ale to zdecydowanie on był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu). Wysokie prowadzenie uśpiło Elektrospec, który przestał grać już tak dobrze jak wcześniej. Wykorzystał to Regis, którego ciągłe natarcia w końcu przyniosły efekt. Dwie bramki wspomnianego Kality dały Regisowi nadzieję na remis i rzuty karne. Skończyło się tylko na nadziejach. Zabrakło skuteczności, a dokładnie spokoju pod bramką rywala. W następnej rundzie Elektrospec zagra z NPDL.

Mecz Arkomu z Versusem zaczął się od sensacyjnego prowadzenia tych drugich. Już po 10 minutach po golach Grzegorza Grzywny Versus prowadził, jak najbardziej zasłużenie, dwoma bramkami. Wydaje się jednak, że pierwsze 10- 15 minut to był najlepszy okres tego zespołu w tym meczu (na marginesie: Versus potwierdza, że jego forma, a przede wszystkim umiejętności – w porównaniu do poprzedniego roku idą systematycznie w górę), po którym było z czasem już tylko gorzej. Nieznacznie, ale jednak na tyle słabiej, że grający konsekwentnie Arcom w końcu dopiął swego. Z upływem minut zarysowywała się coraz większa przewaga fizyczna Arkomu, czego najlepszym obrazem był gol Tomasza Kubika z 39 minuty. Najpierw wygrał walkę bark w bark, a następnie skierował mocnym uderzeniem piłkę do siatki. Kolejnym rywalem Arkomu będzie Gawlik.

W ostatnim spotkaniu 2. etapu eliminacji Pucharu Ligi, Maxim pokonał 4-3 Bestconnect. Podobnie jak w poprzednim meczu, również i tym razem niżej notowany zespół objął jako pierwszy prowadzenie. Wkrótce wyrównał Jarosław Krzak, który jeszcze dwukrotnie i to w pierwszej połowie wpisał się na listę strzelców. Wynik 3-1 długo utrzymywał się na tablicy wyników, choć okazji do jego zmiany było niemało. Dopiero w 37 minucie Maxim podwyższył prowadzenie na 4-1, czym do minimum zredukował szanse Bestconnektu na korzystny wynik. Nie zmieniła tego nawet bramka Bartłomieja Kasprzyka strzelona na kilkadziesiąt sekund przed końcem pojedynku. Maxim w następnej turze zagra z Bochenskie.com.pl.

Zetka – BSF U-18 5-6 (2-5)