Futsal Bochnia. Hydraulicy bliżej utrzymania. Regis już nad kreską

439 0

Rywalizacja w 1. lidze rozpoczęła się od pojedynku Smeper Fidelis z NPDL. Pierwsi potrzebują punktów jak powietrza, aby się utrzymać. Drudzy walczą o miejsce na podium, gdzie realne jest jeszcze nawet drugie miejsce. Do przerwy był remis 2-2. Po zmianie stron na prowadzenie szybko wyszli Osiedlowcy. Jednak w czwartej minucie po zbyt długim egzekwowaniu rzutu wolnego, piłkę przejęli Sempersi i wyszli z szybką kontrą, którą natychmiast przerwał bramkarz NPDL – Adrian Jaszczyński jeszcze na połowie rywali. Chwilę później golkiper obejrzał czerwoną kartkę. Wydawało się, że Sempersi ruszą na Osiedlowców. Tymczasem pozostawali na parkiecie bierni, co skończyło się stratą gola (efektownego Tomasza Bajdy po strzale tyłem głowy) podczas gry w przewadze, a mogło stratą kolejnych. Sempersi przetrwali jednak swoją grę w przewadze i odrobili straty po strzałach Piotra Chruściela. NPDL do końca meczu grał już bez rezerwowych, a jednak to ten zespół potrafił w ostatnich pięciu minutach strzelić rywalowi aż 4 bramki, z czego 3 – w ostatnich 120 sekundach. Sempersi, których system zmian ciężko rozszyfrować, przegrali 4-8 i nadal pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli. Warto zaznaczyć, że cztery gole dla zwycięzców strzelił Tomasz Bajda, jednego mnie – Maciej Cempa, dla przegranych trzy gole strzelił Piotr Chruściel.

Jeden punkt mniej do Zawsze Wiernych ma BosmanSklep.pl. Ekipa Tomasza Sopaty (dwa gole) przegrała niezwykle ważny dla niej mecz z J&A Hydraulik. Do tego spotkania oba zespoły przystępowały z dorobkiem 9 punktów. Lepiej w ten pojedynek weszli Hydraulicy, którzy przez większą część spotkania posiadali optyczną przewagę. Bosmani próbowali przyjmować rywala na swojej połowie i wyprowadzać kontrataki. Koncepcja słuszna, ale do jej pełnej realizacji wypadałoby pochwalić się lepszą skutecznością. Niestety tej beniaminkowi I ligi po raz kolejny zabrakło. Ostatecznie J&A wygrał 5-2 i zajmuje w tej chwili miejsce barażowe. Bosmani czerwoną latarnią.

Tuż przed Hydraulikami, z przewagą jednego punktu plasuje się Husaria. Tym razem drużynę z Łapczycy w pojedynku o sześć punktów wypunktowało i to jak najbardziej zasłużenie, Igloo. Po tej wygranej drużyna Dariusza Gałązki może już praktycznie cieszyć się z utrzymania w lidze. Ma 8 punktów przewagi nad Husarią, a do rozegrania pozostały już tylko cztery mecze.

Drugi w tabeli jest Stalprodukt. W kolejnym tego dnia pojedynku o sześć punktów pokonał 2-0 Bochenskie.com.pl, które w przypadku wygranej mogło zrównać się punktami z wicemistrzem ligi. Gole dla Stalowców zdobyli Mateusz Kruczek i Kamil Rynduch.

Zwycięstwo daje Stalproduktowi w zasadzie tylko umocnienie na drugiej pozycji w tabeli. Pierwsze miejsce jest już niemal na 100% zarezerwowane dla Widmatu, który pokonał 2-1 Aquer. Beniaminek co prawda prowadził do przerwy 1-0, ale o ostatecznym wyniku zadecydowały bramki z ostatnich 10 minut Marcina Mikulskiego i Jakuba Buczka. Widmat ma już 11 punktów przewagi nad Stalproduktem. Wystarczy mu zdobyć jeden punkt aby móc cieszyć się z obrony mistrzowskiego tytułu. Aquer zajmuje trzecią pozycję ze stratą 3 oczek do Stalowców.

O awans do I ligi walczy aż 5 zespołów. Różnica pomiędzy pierwszymi Opętanymi a piątym Gawlikiem, to zaledwie 5 punktów. Nie mniej ciekawiej jest w dolnej strefie. O utrzymanie walczy Regis, Bestconnect, Versus i Zetka, choć ta ostatnia ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie.

Najciekawiej zapowiadającym się meczem 15. kolejki II ligi był pojedynek Maksima z Arcomem. MEcz nie zawiódł publiczności, bo toczony był w dobrym tempie, zawodnicy zostawili na parkiecie wiele zdrowia pokazując sporą dawkę ambicji. Bo właśnie atrybutem, który zadecydował o losie tej konfrontacji były cechy wolicjonalne. Przez większą cześć meczu, po tym jak na początku pierwszej połowy prowadzenie objął Arcom, Maxim próbował stłamsić rywala fizycznie. Co prawda czasami robił to nieudolnie – stosując częściowy pressing, który przy niepełnym zaangażowaniu kończył się jedynie stratą sił. Niemniej jednak na przerwę zawodnicy wicelidera na przerwę schodzili poobijani i strasznie zmęczeni. Wydawało się, że o zwycięstwie zadecyduje siła fizyczna Maksima. Rzeczywiście w drugiej połowie , na jej początku, lepiej prezentował się Maxim, który konsekwentnie dążył do zdobycia wyrównania. Na nieszczęście dla niego, zespół Dariusza Kulasa długo nie mógł znaleźć recepty na Dawida Szydłowskiego, który powstrzymał rywala w najtrudniejszym dla swojego zespołu czasie. Im bliżej było końca, tym trudniej było Maksimowi utrzymać nerwy na wodzy. Coraz więcej było niedokładności. Była to woda na młyn dla szybkich kontr Arcomu, który pomiędzy 35 a 37 minutą trzykrotnie pokonał Bogusława Patyka. Arcom wygrał zasłużenie pokazując przede wszystkim mądrość w grze, cierpliwość i odporność na presję rywala.

W minionej kolejce wszystkie pozostałe zespoły walczące o awans odniosły zwycięstwa. Elektrospec rozbił 8-0 Bestconnect, a hat- tricka zdobył w nim Konrad Kurzywilk. To zwycięstwo daje młodej drużynie trzecie miejsce w tabeli ze stratą jednego wygranego meczu do lidera. Opętani utrzymali prowadzenie pewnie pokonując Versus. kontakt z czołówką cały czas utrzymuje Gawlik, który pokonał 9-3 BSF U-18.

W takim samym rozmiarze w ważnym dla układu dolnej części tabeli zakończył się mecz Regisu (pięć goli Witolda Marksa) z Zetką. Tym samym drużyna reżysera gry Regisu – Mirosława Kality awansowała na siódmą pozycję. Przegrana Zetki powoduje, że Wiśniczanie maja już tylko matematyczne szanse na utrzymanie.